پیاده روهای کره جنوبی در قبضه ربات های هوشمند

پیاده روهای کره جنوبی در قبضه ربات های هوشمند به گزارش برتریها، دولت کره جنوبی از روز گذشته به ربات های خودران مجاز اجازه داده بدون اپراتور انسانی و به تنهایی در پیاده روهای این کشور تردد کنند.به گزارش برتریها به نقل از یونایتدپرس اینترنشنال، وزارت تجارت، صنعت و انرژی اعلام نمود قانون جدید ربات های هوشمند و دیگر مقررات مربوطه اجرایی می شوند. بدین سان ربات های خودران می توانند در کنار عابران پیاده تردد کنند.
قبل از هفته گذشته، این ربات ها اجازه نداشتند به تنهایی در پیاده روهای کره جنوبی حرکت کنند و حتما باید یک اپراتور انسانی آنها را همراهی می کرد تا در همه حال حرکات آنان را رصد کند.
اما قوانین جدید به ربات هایی تا وزن 1100 پوند اجازه می دهد با سرعت 9.3 مایل برساعت تردد کنند. مشابه این محدودیت سرعت برای ویلچرهای برقی هم وضع شده است.
در صورتی که ربات خودران از پیاده رو بیرون برود یا علایم ترافیکی را نقض کند، اپراتور آن جریمه خواهد شد. همینطور ربات ها باید بیمه شوند و الزامات ایمنی را رعایت نمایند.
از سوی دیگر به مردم اخطار داده شده تا از ظهور ربات ها شگفت زده نشوند، مسیر آنها را مسدود نکنند و عامدانه آنها را ویران نکنند.
پیش بینی می شود چنین ربات هایی سبب شکوفایی کسب وکارهای شوند که آماده بهره برداری از فناوری خودران ( مانند سرویسهای تحویل محموله و غیره) هستند.
وزارتخانه مذکور هم پیشبینی می کند این ربات ها به حفظ امنیت هم کمک کنند چونکه آژانس ملی پلیس کره جنوبی تصمیم دارد سال آینده ربات های گشت زن را رونمایی کند.

1402/08/28
11:56:00
5.0 / ۵
107
تگهای خبر: آژانس , سرویس , صنعت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد پیاده روهای کره جنوبی در قبضه ربات های هوشمند
نظر شما در مورد پیاده روهای کره جنوبی در قبضه ربات های هوشمند
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها