هشدار!

بدافزار خطرناك در كمین استخراج ارز دیجیتالی

بدافزار خطرناك در كمین استخراج ارز دیجیتالی به گزارش برتریها یك بدافزار جدید كشف شده است كه كاربران را در وب سایت ها به دانلود و نصب نرم افزاری كه ارز دیجیتالی استخراج می كند، تشویق می كند تا اطلاعاتشان را به سرقت ببرد.به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت زد دی نت، ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده خیلی زودتر از آنچیزی كه تصور می شد در بین مردم و كاربران در فضای اینترنت به محبوبیت و شهرت بالایی دست یافت به گونه ای كه خیلی از كاربران و سازمان ها از این طریق توانستند ثروت بسیاری را بدست بیاورند.

تمایز فاحشی كه ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده با ارزهای معمولی جهانی دارند آن است كه مبدا و مقصد مبادلات تجاری را نمایان نمی كنند و به همین خاطر است كه دولت های بسیاری در سراسر جهان بر این باورند كه افراد با استفاده از این ارز، می توانند به تجارت های غیرقانونی و غیرمجاز همچون تجارت اسلحه و تجهیزات تروریستی و قاچاق دارو و مواد مخدر مبادرت ورزند.

بسیاری از هكرها و مجرمان سایبری این روزها به منظور استخراج بیت كوین ماینینگ، از حساب های كاربری، مرورگرهای اینترنتی و دستگاه های متصل به اینترنت كاربران (گوشی همراه و رایانه) بدون اجازه آنها سوءاستفاده می كنند و این امر می تواند مشكلات و چالش های متعددی را برای كاربران در فضای اینترنت تولید كند.

حالا خبر جدیدی انتشار یافته است كه نشان از نفوذ یك بدافزار جدید و خظرناك در سایه نصب، دانلود و استفاده از این پلتفرم های استخراج ارز دیجیتالی دارد.

طبق گزارش های انتشار یافته، خیلی از وب سایت ها و فروم ها كاربرانشان را به نصب، دانلود و استفاده از نرم افزار و اپلیكیشن هایی كه اقدام به خرید بیت كوین ماینینگ یا استخراج ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده می كنند، تشویق و ترغیب می كنند تا بدافزاری كه در این نرم افزار و پلتفرم ها به كامپیوتر، گوشی و دستگاه های الكترونیكی متصل به اینترنت نفوذ پیدا كرده و اطلاعات خصوصی، شخصی و مالی آنها را به سرقت ببرد.

در اصل، این نرم افزارهایی كه در وب سایت های مذكور وجود دارند، كاربران را اغفال كرده و آنها را به اندوختن ثروت و به یكباره ثروتمند شدن تشویق می كند تا آنها نرم افزار مربوطه را نصب كرده و اطلاعاتشان را در معرض سوءاستفاده قرار دهند.

كارشناسان و پژوهشگران امنیت سایبری در موسسه فورتی نكس (Fortinex) برای اولین بار از این بدافزار خطرناك و جدید گزارش تهیه كرده و به كاربرانی كه در فضای مجازی اینترنت فعالیت می نمایند و ممكن است با چنین مساله ای روبرو شوند، اخطار داده اند كه در دام چنین بدافزاری نیفتند. 

1396/11/04
16:50:39
5.0 / ۵
4692
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد بدافزار خطرناك در كمین استخراج ارز دیجیتالی
نظر شما در مورد بدافزار خطرناك در كمین استخراج ارز دیجیتالی
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها