اسپیس ایكس بار دیگر راكت بازیافتی به فضا فرستاد

اسپیس ایكس بار دیگر راكت بازیافتی به فضا فرستاد برتریها: تهران- شركت فناوری های فضایی اسپیس ایكس برای دومین بار در تاریخ این شركت یك راكت و یك سفینه مورد استفاده قرار گرفته را به مدار زمین ارسال كرد.


به گزارش روز سه شنبه گروه علمی ایرنا از روزنامه دیلی میل، ماموریت جدید اسپیس ایكس به ایستگاه بین المللی فضایی از مركز فضایی كندی در كیپ كاناورال صورت گرفت.
كپسول فضایی دراگون كه روی راكت تقویت كننده فالكون 9 قرار دارد، حامل محموله ای پنج هزار و 800 پوندی متشكل از سخت افزار خودرو و اقلام مورد نیاز آزمایش های علمی شامل موادی است كه برای حذف زباله های خطرناك فضایی طراحی شده اند.
حدود 10 دقیقه پس از پرتاب، دراگون با موفقیت از طبقه دوم فالكون 9 جدا شد و یك سفر دو روزه را در فضا برای رسیدن به ایستگاه بین المللی فضایی آغاز كرد.
اسپیس ایكس انتظار دارد كه دراگون حدود ساعت 7 بامداد روز چهارشنبه به وقت محلی به ایستگاه بین المللی فضایی برسد.
طبقه اول راكت فالكون 9 پیش از این سال قبل در دوازدهمین ماموریت آذوقه رسانی به فضا پرتاب شد و كپسول دراگون هم سال 2016 در بخشی از ماموریت آذوقه رسانی به ایستگاه بین المللی فضایی، شركت داشت.
با این همه، شركت اسپیس ایكس برخلاف ماموریت های گذشته قصد ندارد كه در آینده بار دیگر از طبقه اول یا دوم راكت فالكون 9 در ماموریت های بعدی استفاده نماید، زیرا در نظر دارد راكت را در انتها ماموریت كنونی آن به زمین بازگرداند و بعد از سقوط آن درون اقیانوس، داده های باارزشی را جمع آوری كند.
پیش بینی می گردد كه طبقه اول راكت فالكون 9 در اقیانوس اطلس و طبقه دوم آن در اقیانوس هند فرود آیند.
اسپیس ایكس در دسامبر 2017 با ارسال راكت بازیافتی فالكون 9 و كپسول دراگون به فضا، زمینه جدیدی را در ماموریت های فضایی كم هزینه تر تولید كرد.
علمی**2038**2017


1397/01/15
16:15:07
5.0 / ۵
4465
تگهای خبر: علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد اسپیس ایكس بار دیگر راكت بازیافتی به فضا فرستاد
نظر شما در مورد اسپیس ایكس بار دیگر راكت بازیافتی به فضا فرستاد
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها