حمله سایبری به سرورهای وزارت دفاع

حمله سایبری به سرورهای وزارت دفاع به گزارش برتریها دولت سوییس در بیانیه ای از حملات سایبری به سرورهای وزارت دفاع این كشور آگاهی داده است.به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، به نقل از رویترز، دولت سوییس روز جمعه در بیانیه ای اعلام كرده است كه سرورهای وزارت دفاع در این كشور هدف حملات سایبری قرار گرفته اند. متخصصان امنیت شبكه و حفاظت اطلاعات در این كشور این حمله سایبری به سرورهای وزارت دفاع را شناسایی كرده اند.
جمهوری فدرال سوییس روز جمعه در بیانیه منتشر شده خود، اعلام كرد كه هكرها و مجرمان سایبری در حمله به سرورهای وزارت دفاع این كشور، از بدافزار معروف Turla استفاده كرده اند.
طبق گفته وزارت دفاع سوییس، این بد افزار در بسیاری از حملات دیگری كه در جهان انجام گرفته شده، نیز بكار برده می شود.
دولت سوییس از اظهارنظر و انتشار دیگر جزییات مربوط به این حمله سایبری نظیر منبع این حملات و یا اینكه چه میزان از اطلاعات محرمانه این وزارت از دست رفته است، خودداری كرده است.
دولت این كشور هم اكنون بدنبال پیگیری و كشف اطلاعات مربوط به منبع این حمله سایبری است.
بنابر گزارش های منتشر شده، آمار حملات سایبری در سال جاری میلادی ۲۰۱۷، به اوج خود رسیده است و تقریبا می توان گفت هر روز خبرهای آن از گوشه و كنار جهان به گوش می رسد.
بعنوان مثال، سرورهای وزارت خارجه كره جنوبی ۸ هزار و ۲۶۳ بار مورد حمله سایبری قرار گرفته است. همچنین سرورهای وزارت خارجه ایتالیا نیز در سال جاری بارها مورد حملات سایبری قرار گرفته اند. این گونه حملات به وزارت خانه های یك كشور، آسیب ها وخسارات جبران ناپذیری به اطلاعات آن بخش وارد خواهد كرد و متاسفانه آمار و ارقام آن هم رو به رشد است.
بدافزار و جاسوس افزار Turla در سال ۲۰۱۴ میلادی پس از آنكه صدها رایانه نظامی و دولتی در اروپا و خاورمیانه را آلوده و به آنها نفوذ كرد، شناسایی شد و از آن زمان تاكنون نیز اطلاعات محرمانه بسیاری از وزارتخانه های دولت های جهان را به سرقت برده است.
بسیاری از پژوهشگران و متخصصان حفاظت اطلاعات و امنیت شبكه و همچنین كارشناسان شبكه درغرب بر این باورند كه در این بدافزار ردپای دولت روسیه به چشم می خورد.
این در حالیست كه هفته پیش جمعی از وزرای دفاع اتحادیه اروپا در یك مانور با شبیه سازی حمله سایبری به این اتحادیه علیه ساختاری نظامی آن و استفاده از شبكه های اجتماعی و فضای مجازی برای انتشار اخبار دروغ، در پایتخت استونی شركت كرده بودند.

 

1396/06/25
22:59:26
5.0 / ۵
5366
تگهای خبر: سایبر , سایت , باج افزار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد حمله سایبری به سرورهای وزارت دفاع
نظر شما در مورد حمله سایبری به سرورهای وزارت دفاع
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها