هلند استفاده از نرم افزار كاسپرسكی را كنار گذاشت

هلند استفاده از نرم افزار كاسپرسكی را كنار گذاشت برتریها: تهران - دولت هلند تصمیم گرفته استفاده از نرم افزار ضد ویروس روسی كاسپرسكی را بعنوان یك اقدام پیشگیرانه كنار بگذارد.


به گزارش رویترز، 'فردیناند گراپرهاوس' وزیر دادگسترس هلند روز گذشته (دوشنبه) در نامه ای به پارلمان این كشور دلیل اتخاذ این تصمیم را وجود برنامه سایبری تهاجمی دولت روسیه اعلام نمود كه همچون اهداف آن امور سایبری هلند و منافع این كشور است.
وی خاطرنشان كرد كه مسئولان شركت كاسپرسكی مستقر در مسكو تابع قوانین روسیه هستند كه براین اساس احیانا ملزم به تبعیت از منافع دولت روسیه است.
این تصمیم جدیددولت هلند ضربه ای به عوامل كاسپرسكی وبنیانگذارش است كه قویا هرگونه همكاری با امور اطلاعاتی روسیه را رد كرده اند.
پیشتر وزارت امنیت داخلی آمریكا استفاده از نرم افزار كاسپرسكی توسط دولت فدرال آمریكا را ممنوع كرده بود.
همچنین به تازگی مركز امنیت سایبری ملی انگلیس به سازمان ها و نهادها اخطار داده كه اگر در حال حفاظت از اطلاعات محرمانه و طبقه بندی شده ای هستند كه كرملین به دنبال هدف قرار دادن آنهاست، از این نرم افزار ضد ویروس روسی استفاده نكنند.
توییتر هم به تازگی ضمن اشاره به ادعای امریكا در خصوص رابطه میان عوامل این شركت با امور اطلاعاتی روسیه، تبلیغات نرم افزار ضد ویروس كاسپرسكی را در صفحات خود ممنوع كرد.
وزیر دادگستری هلند همینطور عنوان كرد: كابینه هلند یك بازنگری و تجزیه و تحلیل مستقل در این رابطه انجام داد و تصمیم بادقتی در این راستا اتخاذ كرد
اروپام**9234**1590


1397/02/25
14:41:17
5.0 / ۵
5107
تگهای خبر: سایبر , نرم افزار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد هلند استفاده از نرم افزار كاسپرسكی را كنار گذاشت
نظر شما در مورد هلند استفاده از نرم افزار كاسپرسكی را كنار گذاشت
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها