نصب اولین دستگاه خودپرداز بیت كوین در یك فرودگاه اروپایی

نصب اولین دستگاه خودپرداز بیت كوین در یك فرودگاه اروپایی برتریها: اولین دستگاه خودپرداز تبدیل ارز یورو به ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده در فرودگاه بین المللی آمستردام نصب گردید.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت Bitcoinist، در چند سال اخیر ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده بسیاری همچون بیت كوین، مونرو، ریپل و اتریوم از محبوبیت و استقبال بی نظیری برخوردار شدند و كاربران بسیاری در جهان به دنبال استخراج و تبدیل پول های خود به ارزهای دیجیتالی هستند چراكه این روزها خیلی از افراد با خرید و استخراج این ارز توانستند به پول زیادی دست پیدا كنند.

بسیاری از كشورهای جهان در تلاشند تا این پول بی افسار را كنترل كرده و معاملات با آن را تا حد امكان محدود كنند چراكه آن ها بر این باورند بیت كوین به تجارت های غیرقانونی و غیرمجاز همچون تجارت اسلحه، تجهیزات تروریستی، قاچاق داروو مواد مخدر دامن زده و به دلیل آنكه مقامات قضایی و پلیس نمی توانند طرفین معامله را شناسایی و ردگیری كنند، سبب سهولت آن می گردد. این درحالیست كه برخی دیگر از كشورها با وضع قوانین دقیق و درست، استفاده از این ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده را مجاز اعلام نموده اند.

حالا فرودگاه بین المللی آمستردام هلند با نصب دستگاه های خودپرداز (ATM) از این پس به مسافران و كاربران خود این امكان را می دهد تا درصورت تمایل، به راحتی پول خود یعنی یورو را به ارزهای رمزنگاری شده همچون بیت كوین و اتریوم تبدیل كنند.

این دستگاه خودپرداز مقرر است تنها به مدت شش ماه به صورت آزمایشی در فرودگاه بین المللی آمستردام نصب و استفاده گردد تا به مسافران خدمات تبدیل ارز را عرضه نماید.

این اولین باری است كه یك دستگاه خودپرداز و تبدیل ارز در یك فرودگاه اروپایی نصب شده و در اختیار مردم قرار می گیرد. البته چند سال پیش بود كه خبر نصب یك دستگاه خودپرداز بیت كوین در ایالات متحده آمریكا منتشر گردید.

تانجا دیك - مدیر قسمت محصولات و خدمات مشتریان در فرودگاه اسخیپول آمستردام هلند - در این باره اعلام نمود: این فرودگاه همواره كوشیده است تا راه های خلاقانه ای برای خدمت رسانی به مسافرانش عرضه نماید، ازاین رو ما با نصب اولین دستگاه خودپرداز بیت كوین تصمیم گرفتیم كه در این زمینه در اروپا پیشگام و پیشرو باشیم.

وی در ادامه اضافه كرد: این قابلیت برای آن دسته از مسافرانی كه نمی توانند در كشورهای خود از یورو استفاده كنند، بسیار كاربردی خواهد بود تا بتوانند در انتها سفر خود و در صورت عدم نیاز به یورو، باقی مانده پول خویش را به ارزهای دیجیتالی موردنظر خود تبدیل كنند.

یك ماه پیش بود كه فرودگاه بریزبن استرالیا هم از نصب یك دستگاه خودپرداز برای تبدیل ارز دیجیتالی رمزنگاری شده اطلاع داده بود. به نظر می آید با عنایت به افزایش روزافزون استفاده، استخراج و محبوبیت ارزهای دیجیتالی، خدمت رسانی كشورهای مختلف در امكان گوناگون در این زمینه هم رو به افزایش برود.

براساس گفته های تحلیلگران، زمانی كه بیت كوین در سال ۲۰۰۹ برای اولین بار در بازارهای جهانی ظهور پیدا كرد، ارزش آن حتی از یك دلار هم كمتر بود اما در ماه های گذشته حتی تا مرز ۲۰ هزار دلار هم رسید. درواقع، فناوری بیت كوین كه یك پول رمزنگاری شده است، این امكان را به كاربران می دهد كه بدون نیاز به هیچ بانكی مبادلات مالی خویش را انجام می دهند و همینطور هویت طرفین معامله هم ناشناس باقی می ماند.

.1397/04/06
14:44:23
5.0 / ۵
4591
تگهای خبر: خدمات , دیجیتال , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد نصب اولین دستگاه خودپرداز بیت كوین در یك فرودگاه اروپایی
نظر شما در مورد نصب اولین دستگاه خودپرداز بیت كوین در یك فرودگاه اروپایی
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها