كنترل محیط اطراف با هوش مصنوعی

كنترل محیط اطراف با هوش مصنوعی به گزارش برتریها در یك گزارش مجلس اعیان انگلیس عنوان شده است كه استفاده از ایمپلنت های هوش مصنوعی در 20 سال آینده به انسان ها امكان می دهد كه تنها با استفاده از فكر، محیط اطرف را كنترل و یا امور خانه خویش را اداره نمایند.


به گزارش روز یكشنبه گروه علمی ایرنا از روزنامه تلگراف، 'جان مك نامارا' كه در مركز نوآوری IBM Hursley در همپشایر كار می كند، پیش بینی كرده است كه در عرض 20 سال آینده، نانو ماشین های هوش مصنوعی برای ترمیم و تقویت عضلات، سلول ها و استخوان به انسان ها تزریق خواهند شد كه این دستاورد پیامدهای مثبت دیگری هم دارد.
مك نامارا در این خصوص مدركی را به كمیته هوش مصنوعی مجلس اعیان انگلیس كه پیامدهای اقتصادی، اخلاقی و اجتماعی هوش مصنوعی را بررسی می كند، عرضه كرده است.
به گفته این كارشناس، فناوری تنها در عرض دو دهه به اندازه ای پیشرفت خواهد نمود كه انسان و ماشین به طور موثری در هم می آمیزند و باعث می گردد كه جهش های بزرگی در آگاهی و شناخت انسان تولید شود.
وی ادامه داد: حتی ممكن است شاهد تزریق نانو ماشین های هوشمند به بدن خود باشیم. این كار فواید پزشكی زیادی از جمله توانایی ترمیم صدمه سلول ها، عضلات و استخوان ها و احیانا حتی تقویت آنها خواهد داشت.
وی اضافه كرد: علاوه بر این، بهره برداری از تكنولوژی امروزی می تواند به ایجاد فناوری هایی منجر شود كه بیولوژی را با تكنولوژی تركیب كند و باعث تقویت مستقیم توانایی شناختی انسان شود. چنین دستاوردی توانایی ذهنی بسیار تقویت شده و همینطور توانایی استفاده از مقادیر وسیعی از قدرت محاسبات را برای تقویت فرآیندهای فكری به طور بالقوه عرضه می دهد.
وی اضافه كرد: با استفاده از این فناوری كه در انسان ها و محیط اطراف آنها تعبیه می شود، می توان تنها به واسطه فكر و حركات، محیط اطراف را كنترل كرد.
براساس این گزارش، محققان در شركت هایی از جمله مایكروسافت هم اكنون در حال ابداع رایانه ای از جنس دی. ان. ای هستند كه می تواند درون سلول های بدن زندگی كند و در شبكه های بدنی به دنبال نقایصی مانند سرطان بگردد. این رایانه در صورت تشخیص احتمالات سرطانی، سیستم را خاموش و روشن كرده و سلول های بیمار را مشخص می سازد.
مك نامارا در عین حال یش بینی كرد كه افزایش كاربست های هوش مصنوعی می تواند بیكاری را در میان كاركنان بخش های خدماتی و خرده فروشی گسترش دهد.


 

1396/07/23
22:09:53
5.0 / ۵
6942
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد كنترل محیط اطراف با هوش مصنوعی
نظر شما در مورد كنترل محیط اطراف با هوش مصنوعی
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها