مدیركل دفتر سیاست گذاری و برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم:

بازارسازی محصولات دانش بنیان در اولویت است

بازارسازی محصولات دانش بنیان در اولویت است برتریها: تهران- مدیركل دفتر سیاست گذاری و برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم اظهار داشت: یكی از برنامه های دولت، بازارسازی برای شركت های دانش بنیان و واحدهای فناور در پارك های علم و فناوری است و در یك برنامه پنج ساله زیرساخت های لازم برای توسعه بازار این شركت ها فراهم می گردد.


به گزارش روز یكشنبه گروه دانشگاه ایرنا از روابط عمومی وزارت علوم، مهدی كشمیری تصریح كرد: شركت های دانش بنیان بعنوان یكی از شركت های زیربخشی فعال و تولیدكننده محصولات پیش نیاز صنایع بالادستی اند و یكی از بحث های جدی در این حوزه، بازاریابی است.
مدیركل دفتر سیاست گذاری و برنامه ریزی وزارت علوم اضافه كرد: استفاده از مجموعه های فعال بازاریابی، می تواند به رشد و توسعه محصولات دانش بنیان كمك شایانی كند.
وی خاطرنشان كرد: برخی مشكلات مربوط به بازار هم به خود شركت های تولید كننده برمی گردد، مدیران شركت های فناور باید با مطالعات اولیه، بازار را آنالیز و تحلیل كنند كه محصولات تولیدی آنها چه تأثیری در بازار و به صورت كلی در جامعه دارد.
وی افزود: دفتر سیاستگذاری و برنامه ریزی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با عرضه مشاوره ها در زمینه تبدیل ایده به اجرا و عملی كردن ایده ها تلاش كرده تا مشكلاتی كه در بازار و همینطور تولید بازار های نوظهور وجود دارد تا حد قابل قبولی كم كند.
كشمیری تصریح كرد: علاوه بر این باید نگاهی هم به چرخه اقتصادی داشته باشیم تا بتوانیم در بخش ها و شاخه های اقتصادی هم حضور پُر رنگ شركت های دانش بنیان را فراهم نماییم.
مدیركل دفتر سیاستگذاری و برنامه ریزی وزارت علوم، اضافه كرد: بخش قابل توجهی از شركت هایی كه در پارك های علم و فناوری حضور دارند به مرحله تجاری سازی رسیده اند اما متأسفانه در فروش محصولات مشكل دارند كه امیدواریم در یك برنامه پنج ساله زیرساخت های لازم برای توسعه بازار این شركت ها فراهم گردد.
وی اضافه كرد: هم اكنون حدود 10 هزار شركت در حوزه فناوری و نوآوری در كشور فعال می باشند كه از این تعداد 6 هزار و 500 شركت، واحد و مؤسسه دانش بنیان در مراكز رشد و پارك های علم و فناری مستقر هستند و از این تعداد یك هزار و 350 شركت مجوز دانش بنیانی از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری را دارند.
9187**1601**


1397/05/15
14:27:59
5.0 / ۵
4921
تگهای خبر: تولید , دانش , علم , وزارت علوم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد بازارسازی محصولات دانش بنیان در اولویت است
نظر شما در مورد بازارسازی محصولات دانش بنیان در اولویت است
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها