اطلاعات پزشكی ۷۵ هزار نفر در آمریكا دزدیده شد

اطلاعات پزشكی ۷۵ هزار نفر در آمریكا دزدیده شد برتریها: پژوهشگران امنیتی اخیرا دریافته اند كه هكرها با حمله به سیستم دولتی بهداشت و درمان ایالات متحده آمریكا به اطلاعات بالغ بر ۷۵ هزار نفر از بیماران دست یافته اند.به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، به نظر می آید هك و سرقت اطلاعات پزشكی بیماران در بیمارستان ها و مراكز حساس پزشكی رو به افزایش است چراكه در گوشه و كنار جهان بویژه در یك سال گذشته، شاهد حملات سایبری مشابه زیادی بوده ایم كه از بزرگترین حملات سایبری این چنینی می توان به حملات به مراكز درمانی و بهداشت انگلستان، اوكلاهامای ایالات متحده آمریكا و سنگاپور اشاره نمود.

سال گذشته حمله سایبری بدافزار واناكرای به بیمارستان ها و كلینیك های بهداشت و درمان و خدمات پزشكی در انگلستان بدون شك یكی از بزرگترین حملات سایبری در طول تاریخ بود كه مشكلات بی سابقه و وحشتناكی را برای كادر پزشكی و بیماران تولید كرد و وضعیت سلامتی خیلی از افراد را به صورت مستقیم تحت تاثیر قرار داد.

گزارش های انتشار یافته از جانب وب سایت تك كرانچ از آن حكایت می كند كه اطلاعات بالغ بر ۷۵ هزار نفر از بیمارانی كه در سیستم دولتی بهداشت و درمان پرونده داشته و پزشكان مراجعه نموده بودند، توسط حمله سایبری هكرها به سرقت رفته است.

به گفته كارشناسان و متخصصان فعال در حوزه امنیت سایبری، هكرها و مجرمان سایبری با دسترسی به اطلاعات و پرونده بیشتر از ۷۵ هزار نفر از بیمارانی كه در سیستم انلاین بهداشت و درمان دولتی ایالات متحده امریكا ثبت نام كرده و نام و اطلاعاتشان موجود بوده، توانسته اند به بخش عظیمی از اطلاعات موردنظر خود دسترسی و نفوذ یافته و به اهداف خود برسند.

مركز مربوط به سیستم دولتی بهداشت و درمان ایالات متحده در واكنش به این حمله سایبری ضمن عذرخواهی از بیماران، اظهار كرده است كه با بهره گیری از دانش به روز متخصصان فعال در حوزه امنیت سایبری به سرعت درصدد مرتفع ساختن مشكلات مربوطه است و تلاش دارد اطلاعات به سرقت رفته را بازیابی كرده و با تغییرات در پروتكل های امنیتی، به افزایش امنیت سایبری بیماران كمك نماید.

البته پژوهشگران فعال در حوزه امنیت سایبری پیشتر درباره حملات سایبری گسترده به مراكز درمانی، بیمارستانی و كلینیك های بخش سلامت و بهداشت تمامی كشورها در جهان هشدارهای جدی داده بودند كه باید هرچه زودتر اقدامات پیشگیرانه ای را درباره مقابله با صدمه پذیری در برابر این حملات سایبری پیشرفته و خطرناك اتخاذ نموده و انجام دهند چراكه در غیر این صورت، به احتمال خیلی زیاد هدف این هكرها قرار خواهند گرفت و متحمل هزینه های هنگفت و خسارات جبران ناپذیری خواهند شد.

اما با عنایت به افزایش روزافزون حملات سایبری از جانب هكرها، كشورهای زیادی در سراسر جهان هدف این گونه حملات قرار گرفته اند و صدمه ها و خساراتی را متحمل شده اند. طبق گزارش های انتشار یافته، آمار حملات سایبری و هك در سال قبل ۲۰۱۷، به اوج خود رسیده است.

سال گذشته حمله سایبری بدافزار واناكرای به بیمارستان ها و كلینیك های بهداشت و درمان و خدمات پزشكی در انگلستان بدون شك یكی از بزرگترین حملات سایبری در طول تاریخ بود كه مشكلات بی سابقه و وحشتناكی را برای كادر پزشكی و بیماران تولید كرد و وضعیت سلامتی خیلی از افراد را به صورت مستقیم تحت تاثیر قرار داد.
1397/07/30
12:21:47
5.0 / ۵
4605
تگهای خبر: پژوهش , تولید , خدمات , دانش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد اطلاعات پزشكی ۷۵ هزار نفر در آمریكا دزدیده شد
نظر شما در مورد اطلاعات پزشكی ۷۵ هزار نفر در آمریكا دزدیده شد
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها