رئیس سازمان نقشه برداری كل كشور:

گوگل مپ ایرانی در راه می باشد

گوگل مپ ایرانی در راه می باشد برتریها: رئیس سازمان نقشه برداری كل كشور اظهار داشت: چند استارت آپ ایرانی مقدمات كار را شروع كردند و احیانا ظرف یكی دوسال آینده بتوانیم اپلیكیشن جایگزینی برای گوگل مپ داشته باشیم.


محسن شفیعی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به اینكه تا كنون از مناطق وسیعی از كشور عكس برداری شده است، عنوان كرد: سازمان نقشه برداری، یك سازمان حاكمیتی است كه با تولید داده‎های مكان محور و نقشه‎های آبی، زمینی و هوایی، می‎تواند زمینه را برای تولید نسخه ی ایرانی و جایگزین google map و google earth مهیا سازد.

وی ادامه داد: بیشتر از 80 درصد برنامه‎ها و شبكه های مجازی اینترنتی، بر مبنای داده‎های مكانی كار می كنند كه این امر، ضرورت تولید بستری بومی برای تولید داده های مكانی را دوچندان می كند.

رئیس سازمان نقشه برداری كل كشور به بیان وجوه اهمیت تولید نسخه ی بومی این برنامه ها پرداخت و اظهار داشت: شركت هایی كه داده های مكانی شان را در اختیار ما می گذارند، هر زمانی كه بخواهند می توانند از گذاشتن این اطلاعات در اختیار ما اجتناب كنند و از سویی مشخص نیست از اطلاعاتی كه در اثر داد و ستد داده های مكان محور بدست می آورند چه استفاده هایی می كنند كه این دو نكته هم دلیل مهمی برای تولید برنامه های مشابه و داخلی و كسب استقلال در این حوزه می باشد.

وی اظهار داشت: چند استارت آپ ایرانی مقدمات كار را برای تولید اپلیكیشن جامع نقشه خوانی شروع كردند و احیانا ظرف یكی دوسال آینده بتوانیم اپلیكیشن جایگزینی برای گوگل مپ داشته باشیم.

شفیعی با اشاره به اینكه در گذشته نقشه های شمال كشور و دریای خزر را روسی ها و نقشه ی خلیج فارس را انگلیسی ها تولید می كردند، اظهار نمود: بعد از 50 سال و برای اولین بار نقشه های دریایی خلیج فارس با همین نام، توسط این سازمان با استانداردهای بین المللی، تولید و در سطح جهانی انتشار یافته است.

وی در مورد اهمیت داده‎های مكانی در امنیت كشور و امكان دسترسی كشورهای دیگر به این داده‎های جغرافیایی و مكانی خاطرنشان كرد: هم اكنون برای كشور، این دسترسی ها دوسویه است و ما هم با دقتی زیر یك متر می توانیم از هرجایی داده های ماهواره ای مكانی داشته باشیم.

رییس سازمان نقشه برداری كل كشور در مورد آینده استان قم از لحاظ شرایط زیست محیطی خاطرنشان كرد: با وجود بحران آب و فرونشست های قابل توجه تا 18 سانتی متر در سال، در بخش هایی از استان قم كه در اثر برداشت های بی رویه ی آب های زیرزمینی است، با قاطعیت می توان اظهار داشت كه خطری این استان را از لحاظ فرونشست ها تهدید نمی كند.

1397/08/07
14:04:45
5.0 / ۵
5217
تگهای خبر: اینترنت , تولید , شركت , گوگل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد گوگل مپ ایرانی در راه می باشد
نظر شما در مورد گوگل مپ ایرانی در راه می باشد
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها