اولین رویداد ملی كارآفرینی تغذیه سالم در شهركرد شروع شد

اولین رویداد ملی كارآفرینی تغذیه سالم در شهركرد شروع شد برتریها: شهركرد- اولین رویداد ملی كارآفرینی تغذیه سالم با حضور استادان و دانشجویان دانشگاه های علوم پزشكی منطقه 7 كشور روز چهارشنبه در شهركرد شروع به كار كرد.


به گزارش برتریها به نقل از ایرنا، شناسایی ایده ها و طرح های برتر در حوزه تغذیه سالم، پشتیبانی از ایده های برتر از لحاظ مادی و معنوی در امتداد تولید و اشتغال، افزایش سطح آگاهی صاحبان ایده با استفاده از برگزاری دوره های تخصصی كوتاه مدت و آشنایی با اصول راه اندای كسب و كار از مهمترین اهداف برگزاری این رویداد آموزشی- تجربی است.
در اختتام این همایش سه روزه، تیم های برگزیده اعلام و ایده های آنها مورد حمایت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی قرار می گیرد.
معاون دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی در آیین شروع به كار این رویداد در سالن اجتماعات ابن سینای شهركرد گفت: در حالیكه در كشور شاهد رشد مقالات و تحقیقات علمی هستیم، اما در تبدیل این علم به اقتصاد دانش بنیان به نحو شایسته عمل نشده است و در رقابت با كشورهای دنیا عملكرد خوبی نداشته ایم.
علی علیزاده، اقتصاد دانش بنیان را از لزوم های رشد و توسعه هر كشور دانست و اظهار داشت: در همین راستا برگزاری استارت آپ ها و رویدادهای علمی و ایده شوها می توان زمینه تحقق اقتصاد دانش بنیان را در كشور فراهم نمود.
وی، با اشاره به فعالیت 3 هزار و 700 شركت دانش بنیان در كشور اشاره كرد: از این تعداد، یك هزار و 81 شركت در حوزه سلامت فعالند و بیشترین تعداد شركت های دانش بنیان را به خود اختصاص داده اند.
معاون دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی افزود: شركت های دانش بنیان حوزه سلامت برای 12 هزار و 600 نفر اشتغال آفرینی كرده است.
علیزاده، با اشاره به بسته های حمایتی ویژه شركت های دانش بنیان حوزه سلامت اشاره كرد: حوزه سلامت از جذاب ترین حوزه ها جهت راه اندازی كسب و كار است.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی شهركرد باز در این رویداد با اشاره به نقش تغذیه در سلامت مردم، اظهار داشت: توجه به تغذیه سالم از لزوم های زندگی افراد است و باید در این خصوص شركت های دانش بنیان ورود پیدا كنند.
ارسلان خالدی فر اشاره كرد: شركت های دانش بنیان محصول محور می توانند محصولاتی تولید كنند تا افراد جامعه را از بركات و ثمرات تولیدات خود بهره مند كنند.
به گزارش برتریها به نقل از ایرنا، استارتاپ ویكند رویدادی آموزشی- تجربی است كه در ضمن 54 ساعت در یك آخر هفته تشكیل میگردد و گروهی از مدیران، توسعه دهندگان، علاقمندان به راه اندازی شركت نوپا و صاحبان ایده دور هم جمع می شوند تا یك شركت نوپای جدید راه اندازی كنند.
7363/2097


1397/09/07
18:17:16
5.0 / ۵
4419
تگهای خبر: تولید , دانش , شركت , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد اولین رویداد ملی كارآفرینی تغذیه سالم در شهركرد شروع شد
نظر شما در مورد اولین رویداد ملی كارآفرینی تغذیه سالم در شهركرد شروع شد
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها