فناوری داروخانه رباتیك ارومیه در كشور بومی میگردد

فناوری داروخانه رباتیك ارومیه در كشور بومی میگردد برتریها: رییس دانشگاه علوم پزشكی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی اظهار داشت: فناوری داروخانه رباتیك ارومیه با راه اندازی شركت دانش بنیان مرتبط در سطح كشور بومی میگردد.


جواد آقازاده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه كرد: سپس ثبت داروخانه رباتیك بعنوان تكنولوژی جدید با امكانات داخلی، این ربات ها در داخل تولید و در میان دانشگاه های علوم پزشكی كشور توزیع میگردد.
وی با تاكید بر اینكه این سامانه هوشمند در دانشگاه های علوم پزشكی كشور مورد استفاده قرار می گیرد، بیان كرد: این امر علاوه بر اینكه به نفع صنعت كشور بوده، در كاهش هزینه ها و احداث اشتغال برای جوانان باز موثر است.
رییس دانشگاه علوم پزشكی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی افزود: داروخانه رباتیك ارومیه از كشور فنلاند و به قیمت 14 میلیارد ریال خریداری شده است.
آقازاده اظهار داشت: سه ربات در این داروخانه در حال كار بوده كه 2 ربات به امر انبارگردانی و انبارداری و یك ربات در امر تحویل دارو فعال است.
وی اضافه كرد: كاهش خطای انسانی، افزایش سرعت كار، انبارگردانی به روز داروها، نمایش دارو برمبنای قیمت درج شده روی بسته بندی دارو و ورود یك تكنولوژی جدید به عرصه سلامت از مزایای داروخانه رباتیك است.
به گزارش برتریها به نقل از ایرنا با راه اندازی كلینیك تدبیر ارومیه در سفر هفته گذشته رییس جمهوری و هیات دولت به آذربایجان غربی، داروخانه رباتیك این مجتمع باز افتتاح شد.
8137/7129


1397/09/08
20:29:51
5.0 / ۵
4380
تگهای خبر: تكنولوژی , تولید , خدمات , دانش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد فناوری داروخانه رباتیك ارومیه در كشور بومی میگردد
نظر شما در مورد فناوری داروخانه رباتیك ارومیه در كشور بومی میگردد
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها