برای نخستین بار در كشور

فناوری نانو مالچ در خرمشهر به تولید رسید

فناوری نانو مالچ در خرمشهر به تولید رسید برتریها: معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر اظهار داشت: برای اولین بار طرح پژوهشی نانو مالچ طبیعی كه در تثبیت خاك كانون ریزگردها نقش مهمی دارد توسط عضو هیات علمی در دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر به تولید رسید.


به گزارش برتریها به نقل از ایرنا وحید یاوری چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اینكه محصولات فناوری نانو دانشگاه علوم و فنون دریایی در جایگاه ویژه ای قرار گرفته اند اظهار داشت: این نانو مالچ طبیعی از ضایعات مزارع استان خوزستان تهیه شده و نسبت به مالچ نفتی اثرات زیست محیطی كاملا طبیعی دارد.
وی اظهار داشت: این فرآیند در 2 پارسال وجود داشت و طی این مدت با آزمایش های گوناگون صورت گرفته وزارت راه و شهرسازی در قالب یك طرح ملی كارآیی این نوع مالچ طبیعی تایید شد.
یاوری اظهار داشت: كاربرد این نوع مالچ طبیعی از طرف سازمان های استانی و ملی در حال كنترل و بررسی است.
وی به تولید دیگر محصولات نانو این دانشگاه اظهار داشت: محصول دیگری تحت عنوان نانو پوشش های سبز در كاهش خوردگی صنعتی عموما صنایع دریایی و سازه های آبی كاربرد داشته و از طرف شركت كرخه و شاوور متولی شبكه آبیاری در خوزستان تست شده و به میزان قابل توجهی خوردگی را هضم و كاهش داده است.
وی در ادامه اظهار داشت: محصول نانوسلولز باز كه توسط یكی از اعضای هیات علمی دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر تولید شده برای تصفیه پساب های مزارع پرورش آبزیان و كاهش شوری آب كاربرد دارد.
معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر اظهار داشت: گواهی محصولات تجاری سازی 9 شركت در مركز رشد و فناوری دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر وابسته به پارك علم و فناوری شاخه جنوبی خوزستان تایید شد.
یاوری گفت: ایده های برتر منطقه و امكان تجاری سازی طی فرآیند داوری شده و در چارچوب سیاست های علمی كشور مورد حمایت فنی و مالی قرار می گیرند و در نهایت از مرحله رشد به پیش رشد و چنانچه محصول تجاری داشته باشند به دانش بنیان تبدیل می شوند.
معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر تجلیل از 24 نفر پژوهشگر و فن آور برتر منطقه در آیین بزرگداشت هفته پژوهش در دانشگاه علوم و فنون دریایی را تصریح كرد و اظهار داشت: بر طبق سوابق علمی و پژوهشی 9 عضو علمی دانشگاه های منطقه بعنوان پژوهشگران برتر در گرایش های مختلف علوم انسانی، مهندسی، منابع طبیعی و كشاورزی، هنر و علوم پزشكی و همین طور 10 پروهشگر برتر حوزه آموزش و پرورش، سه پژوهشگر برتر دستگاههای اجرایی و یك پژوهشگر برتر از نیروی انتظامی و یك فناور برتر انتخاب شدند.
رئیس دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر در این نشست از استیضاح وزیر علوم، تحقیقات و فناوری انتقاد نمود و اظهار داشت: استیضاح وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به مصلحت كشور نیست.
لطف اله خواجه پور با اشاره به اینكه فضای آموزش نیازمند ثبات مدیریتی است، اظهار داشت: حداقل در دوره دكتر غلامی پیشرفت های قابل توجهی داشتیم و در سال 2017 با رشد علمی 8.9 درصد مقام اول دنیا را كسب كردیم بنا بر این اولویت های مهمتری برای فعالیت نماینده های مجلس وجود دارد.
وی اظهار داشت: پاركهای علم و فناوری در كشور به 43 واحد رسید و در سال 97 گسترش روابط علمی و بین المللی در حوزه فرهنگ و فعالیت های رفاهی افزایش یافت.
وی افزود: ما انتظار داریم كه نماینده های مجلس شورای اسلامی در این مورد تجدید نظر كنند چون آموزش عالی به یك محیط آرام نیاز دارد.
7100/6068


1397/09/23
12:34:08
3.3 / ۵
4352
تگهای خبر: پژوهش , تولید , دانش , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد فناوری نانو مالچ در خرمشهر به تولید رسید
احمداسدپور:
باسلام
لطف کنیدشماره موبایل سازنده این ماده رو برام ارسال فرمایید،ان شاالله اگراین ماده قابلیت پاشش روی سنگ آهن رو داشته باشه ازاین ماده خریداری خواهیم کرد.
نظر شما در مورد فناوری نانو مالچ در خرمشهر به تولید رسید
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها