موفقیت یك شركت دانش بنیان در ساخت شیرهای توپی صنعت نفت و گاز

موفقیت یك شركت دانش بنیان در ساخت شیرهای توپی صنعت نفت و گاز به گزارش برتریها محققان یك شركت دانش بنیان در كشورمان، موفق به ساخت شیرهای توپی مورد استفاده در صنایع نفت و گاز و خودكفایی در این عرصه شدند.


به گزارش روز چهارشنبه گروه علمی ایرنا از صندوق نوآوری و شكوفایی، این شركت دانش بنیان به عنوان یكی از شركت های مورد حمایت صندوق نوآوری و شكوفایی با بهره گیری از تسهیلات اعطایی صندوق توانسته است نیاز كشور به شیرهای توپی مورد استفاده در صنایع نفت و گاز كه پیشتر از خارج كشور تامین می شد را برآورده سازد.
صادق جانی، مدیرعامل این شركت صنعتی درمورد نوع محصول تولید شده در این شركت (شیرهای توپی صنایع نفت و گاز) اظهار نمود: شیرهای توپی در واقع یكی از شیرهای استراتژیك كاربردی در پالایشگاه ها، خطوط انتقال، صنایع پتروشیمی و صنایع بالادستی نفت و گاز است كه برای قطع و وصل جریان بكار برده می گردد.
وی با اشاره به اینكه این شیرها در سه اندازه مختلف تولید می شوند، خاطرنشان كرد: یك اندازه این شیرها Manual Valve یا همان شیرهای دستی هستند؛ دسته دوم Actuated Valve هستند كه بیشتر در موتورها مورد استفاده قرار می گیرد و نوع سوم هم Control Valve یا همان شیرهای خودكار به شمار می آیند..
جانی در پاسخ به سوالی درباره اینكه آیا این شیرها با نمونه خارجی آن قابل رقابت است، اظهار داشت: این شیرهای توپی دقیقا همان كارایی نمونه خارجی را دارد. آخرین شیرهای ساخت شركت ما الان در بعضی پالایشگاه ها با فشار 150 بار و در درجه حرارت بالاتر از 250 درجه سانتیگراد مورد استفاده قرار گرفته است.
وی درباره اینكه آیا شركت شما تنها شركتی است كه شیرهای توپی مورد استفاده در بخش نفت و گاز را در داخل كشور تولید می كند یا خیر؟ اظهار داشت: البته شركت های دیگری هم در این زمینه مشغول به فعالیت هستند اما ما یك شركت تخصصی دانش بنیان در حوزه تولید نوعی از شیرهای خاص با نام Special Valves هستیم. در واقع ما روی عملكرد این نوع شیرهای توپی در درجه حرارت بالا كار كرده ایم كه هیچ شركتی در ایران روی این مورد كار نكرده است.
جانی درباره چشم انداز تولید شیرهای توپی مورد استفاده در صنایع نفت و گاز در شركت متبوع خود، اظهار نمود: محصول ما یك محصول استراتژیك است؛ تا زمانی كه پالایشگاه های ما در حال كار هستند و در اثر تداوم كار، شیرهای آنها گرفتار خوردگی شوند و نیاز به تعمیرات و قطعات یدكی داشته باشند ما آماده خدمات رسانی هستیم تا نیاز پالایشگاه های كشور را تامین نماییم.
مدیرعامل این شركت با تاكید بر اینكه تولید شیرهای توپی مورد استفاده در صنایع نفت و گاز در داخل كشور به منزله تحقق كامل شعار «اقتصاد مقاومتی» است، اضافه كرد: امروز این نوع شیرها تمام و كمال در داخل كشور تولید می گردد و دیگر كار پالایشگاه های ما به خاطر نبود قطعات یدكی متوقف نخواهد شد.
وی در ادامه با اشاره به حمایت های صندوق نوآوری و شكوفایی و تسهیلات اعطایی این صندوق به شركت متبوعش در جهت تولید شیرهای توپی مورد استفاده در صنایع نفت و گاز، اظهار داشت: صندوق در تامین مالی محصولات تولید داخل به خصوص در حوزه تجاری سازی محصولات در رابطه با نفت و گاز نقش فوق العاده ای را ایفا می كند.
جانی اضافه كرد: ما با هزینه های بسیار سنگینی در پروژه های نفت و گاز روبرو می باشیم و اگر حمایت های صندوق نباشد نمی توانیم این محصولات را تولید و تجاری سازی نماییم.
علمی ** 1836 **1440


1397/10/28
20:42:19
5.0 / ۵
4412
تگهای خبر: تعمیر , تولید , خدمات , دانش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد موفقیت یك شركت دانش بنیان در ساخت شیرهای توپی صنعت نفت و گاز
نظر شما در مورد موفقیت یك شركت دانش بنیان در ساخت شیرهای توپی صنعت نفت و گاز
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها