بسته اخبار اجتماعی ایسنا در روز سه شنبه

اعمال تخفیف ۲۵ درصد به بدهكاران طرح ترافیك، وام ۳۰ میلیونی ازدواج به چه كسانی تعلق می گیرد؟

اعمال تخفیف ۲۵ درصد به بدهكاران طرح ترافیك، وام ۳۰ میلیونی ازدواج به چه كسانی تعلق می گیرد؟ برتریها اعمال تخفیف ۲۵ درصد به بدهكاران طرح ترافیك، وام ۳۰ میلیونی ازدواج به چه كسانی تعلق می گیرد؟


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، در ادامه به بعضی از مهم ترین اخبار اجتماعی ایسنا اشاره شده كه با كلیك روی تیتر هر یك از آنها، متن كامل خبر در دسترس خواهد بود:
پرداخت «عیدی» بازنشستگان كشوری تا اختتام بهمن و همراه با حقوق
جمشید تقی زاده، مدیرعامل صندوق بازنشستگی كشوری آخرین اخبار از زمان پرداخت عیدی، وام و سفرهای بازنشستگان را اعلام نمود.
تقی زاده درباره همسان سازی حقوق بازنشستگان باز اظهار داشت: همسان سازی به كمیسیون تلفیق رسیده و امید است در صحن مجلس حال و هوای خوبی برای بازنشستگان با مصوبات همسان سازی مجلس رقم بخورد. برای سال آینده به ۱۵ هزار میلیارد تومان برای همسان سازی نیاز داریم. پیشنهاد دولت ۲، ۰۰۰ میلیارد تومان بوده است. پیشنهاد كمیسیون اجتماعی به كمیسیون تلفیق ۸، ۰۰۰ میلیارد تومان دیگر بوده اما هنوز نهایی نشده است.
در آستانه چهل سالگی انقلاب اسلامی صورت گرفت
آغاز عملیات گسترده پلیس برای جمع آوری معتادان متجاهر و پاكسازی مناطق
سردار حسین رحیمی، فرمانده انتظامی تهران بزرگ از آغاز عملیات گسترده پلیس برای برخورد با فروشان موادمخدر و جمع آوری معتادان متجاهر در پایتخت آگاهی داد.
وی با اشاره به اینكه این طرح در مناطق شوش، مولوی و هرندی و … به مرحله اجرا درآمده است، ابراز امیدواری كرد با اجرای این طرح مناطق از وجود فروشندگان موادمخدر و معتادان متجاهر پاكسازی می شود.
بررسی امكان لقاح مصنوعی پلنگ ایرانی برای اولین بار در كشور
ایمان معماریان، دامپزشك باغ وحش تهران اظهار داشت: هفته آینده با همكاری یك تیم حرفه ای آلمانی امكان لقاح مصنوعی كیجا- پلنگ ایرانی ماده باغ وحش تهران - با دو پلنگ نر ایرانی بررسی می شود.
وی با اشاره به اینكه تكثیر گونه های در معرض انقراض یكی از برنامه های اتحادیه باغ وحش های اروپا است، اظهار داشت: باغ وحش تهران باز عضو این اتحادیه است و برنامه تكثیر گونه های در معرض انقراض در همه باغ وحش هایی كه تحت نظر اتحادیه هستند و استانداردهای لازم را دارند بررسی می شود.
پیش بینی وضع بارش و دمای ایران در سه ماه آینده
ایمان بابائیان، سرپرست پژوهشكده اقلیم شناسی اظهار داشت: طی سه ماه آینده در بیشتر مناطق ایران بارش ها نرمال می باشد و پیش بینی می شود كه در سه ماه آینده دمای كشور ۰.۵ تا ۲ درجه سانتیگراد بیشتر از حد نرمال باشد.
بابائیان در ادامه در مورد شرایط دمایی كشور در ماه های آینده اظهاركرد: دمای هوا در بهمن ماه بین ۱ تا ۲ درجه بیش از اندازه نرمال مورد انتظار است. هر چند در این بازه زمانی بخش هایی از نوار شمالی و غربی كشور دمای متعادل تری را تجربه خواهند كرد. دمای هوا در اسفند ۹۷ و فروردین ۹۸ بین ۰.۵ تا ۲ درجه بیشتر از نرمال می باشد.
تسهیل در پرداخت حق التدریس معلمان / متقاضیان از شنبه آینده به ادارات بروند
مسعود ثقفی، رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران جزئیات برقراری فوق العاده ویژه برای دبیران و هنرآموزان متقاضی افزایش ساعت تدریس تا سقف ۳۰ ساعت را اعلام نمود.
وی ادامه داد: به سبب این بخشنامه متقاضیان می توانند از روز شنبه ۱۳ بهمن با بازگشت به امور اداری درخواست مكتوب خود برای برقراری این فوق العاده ویژه را ارائه نمایند تا در صورت نیاز به جنسیت و رشته درخواست آنها ثبت و اعمال شود.
وام ۳۰ میلیونی ازدواج به چه كسانی تعلق می گیرد؟
محمدمهدی تندگویان، معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان از افزایش وام ازدواج به ۳۰ میلیون تومان به ازای هریك از زوجین آگاهی داد.
وی درباره مشمولان دریافت وام ۳۰ میلیونی ازدواج باز توضیح داد: افرادی كه تا آخر سال درخواست وام ازدواج خودرا تكمیل كرده و ضمن معرفی به شعبه بانك، در انتظار دریافت این وام هستند، مشمول وام ازدواج ۱۵ میلیون تومانی می شوند. همین طور امكان دارد افرادی كه تشكیل پرونده خودرا موكول به سال آینده می كنند، این وام را به علت تأخیر در تأمین بودجه، با فاصله چند ماهه و در اوایل سال ۹۸ دریافت نمایند و این دسته از افراد مشمول دریافت وام ۳۰ میلیونی می شوند.
مجوز «كهریزك» صادر شد
فرزانه جوادی، معاون توسعه پیشگیری و درمان بهزیستی استان تهران از صدور مجوز مركز درمان معتادان متجاهر كهریزك با نام «سروش مهر» آگاهی داد.
وی با اشاره به اینكه ظرفیت نگهداری فراهم شده در مركز «سروش مهر» ۶۰۰ نفر است، اضافه كرد: این مركز برای درمان معتادان مرد شروع به فعالیت نموده است و در فاز اول حدود ۱۰۰ معتاد را برای درمان پذیرش می كند.
احتمال پرداخت «سبد حمایتی» به مددجویان در دهه فجر
پرویز فتاح، رئیس كمیته امداد امام خمینی (ره) از افزایش ۲۰ درصدی مستمری افراد تحت پوشش كمیته امداد آگاهی داد.
فتاح با اشاره به سبد حمایتی دولت باز اظهار داشت: مرحله اول سبد كالا به افراد تحت پوشش و پشت نوبتی ها پرداخت شده است. نامه ای را به رئیس جمهور نوشتم و قرار بر این شد كه افراد تحت پوشش كمیته امداد و بهزیستی تا اختتام امسال دو نوبت سبد دریافت نمایند. امیدواریم نوبت دوم در دهه فجر پرداخت گردد و نوبت سوم به نظر می آید در نیمه های اسفند توزیع شود. امید است با همت دولت و وزارت رفاه پرداخت گردد.
كدام شهرهای كشور مترو دارند؟
هم اكنون پنج كلانشهر در كشور دارای خطوط حمل و نقل ریلی مترو هستند كه پیش بینی می شود تا پنج سال دیگر تعداد آنها به ۹ كلانشهر افزایش یابد.
هم اكنون كلانشهرهای تهران، مشهد، شیراز، اصفهان و تبریز دارای خطوط مترو هستند كه در تهران طول خطوط در دست بهره برداری ۲۰۵ كیلومتر، در مشهد ۳۴ كیلومتر، در شیراز ۲۴.۵ كیلومتر، در اصفهان ۲۰.۲ كیلومتر و در تبریز ۱۰.۵ كیلومتر است.
نحوه اعتراض جاماندگان بسته حمایتی دولت
احد رستمی، مدیركل دفتر مطالعات رفاه اجتماعی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی اعلام نمود كه تا كنون ۱۴ میلیون و ۷۰۰ هزار بسته حمایتی در سطح جامعه توزیع شده است كه از این تعداد، شش میلیون و ۱۵۶ هزار بسته حمایتی به كارگران بیمه پرداز تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی اختصاص پیدا كرده است.
وی درباره نحوه اعتراض آن دسته از بیمه پردازان تأمین اجتماعی كه از دریافت بسته حمایتی دولت جا مانده اند، توضیح داد: چنانچه مجموع درآمد اعضای خانواری كه بیمه پرداز سازمان تأمین اجتماعی هستند كمتر از ۳ میلیون تومان در ماه است و تا كنون بسته حمایتی خودرا دریافت نكرده اند، در صورت دارا بودن شماره تلفن همراه اول، لازم است كد ملی خودرا به #۸*۱۴۲* و درصورت دارا بودن شماره همراه ایرانسل و رایتل باید كد ملی خودرا به #۸*۱۴۲۰* ارسال نمایند.
خانه جذامیان دیگر سیاه نیست
"این خانه سیاه است"؛ روایتگر آنهایی است كه روزگاری در سایه هراسی واهی كوچ كردند تا شاید مرهمی یابند برای زخم هایشان؛ خانه ای كه امروز دیگر سیاه نیست....
دكتر مهشید ناصحی - مدیر كشوری برنامه كنترل سل و جذام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی در تشریح ماهیت جذام و اقدامات انجام شده برای حذف این بیماری در كشور اظهار داشت: جذام یك بیماری با منشأ عفونی بوده، عامل آن باكتری سرما دوست كه دمای مناسب برای رشد آن ۳۰ تا ۳۳ (یعنی كمتر از درجه حرارت متعارف بدن انسان كه ۳۷ درجه سانتی گراد است) می باشد. بنابراین تمایل دارد عمدتاً بافت های محیطی و خنك بدن مانند پوست، اعصاب محیطی و راه های هوایی فوقانی را درگیر كند و بنابراین است كه لائم اولیه بیماری باز در همین بافت ها تظاهر می كند.
اعضای شورای شهر تهران تصویب كردند
اعمال تخفیف ۲۵ درصد به بدهكاران طرح ترافیك
اعضای شورای اسلامی شهر تهران به نمایش تخفیف ۲۵ درصدی به بدهكاران عوارض تردد را تصویب كردند.
در جلسه شورای اسلامی شهر تهران لایحه دو فوریت شهرداری تهران در خصوص ستاندن تخفیف به بدهكاران عوارض تردد را روی میز بررسی قرار دادند و بر طبق این پیشنهاد توسط این لایحه پیشنهاد شده است كه بدهكاران عوارض تردد در صورت تسویه بدهی تا اختتام اسفند ماه سال ۹۷ از تخفیف ۲۵ درصدی بهره مند شوند و بدهی آنها به جای این كه با ضریب یك محاسبه شود با ضریب هشت دهم محاسبه شود.
معاون درمان وزارت بهداشت:
نسخه پیچی الكترونیك تا سال آینده تكمیل می شود
دكتر قاسم جان بابایی، معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به اقدامات انجام شده در زمینه اجرای نظام ارجاع الكترونیك، اظهار داشت: طبق برنامه ریزی هایمان باید كل نظام ارجاع را الكترونیك نماییم.
وی با اشاره به اقدامات انجام شده در جهت الكترونیك شدن نسخ پزشكی باز اظهار داشت: هم اكنون نسخه نویسی الكترونیك بطور كامل در استان كرمان به صورت پایلوت اجرا شده و در مازندران هم نسخه نویسی الكترونیك در یك شهر اجرا می شود. امیدواریم در همه مراكزی كه پزشك خانواده دارند و در چارچوب نظام ارجاع نمایش خدمت می كنند، نسخه الكترونیك اجرا شود.
توضیحات معاون شهردار در مورد ستاندن عوارض از محدوده زوج و فرد
محسن پورسید آقایی، معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران در مورد چرایی ستاندن عوارض از محدوده زوج و فرد توضیحاتی را نمایش كرد.
وی با بیان این كه قرار بود از همه روزها و نه صرفاً روزهای مخالف پلاك، عوارض ستاندن شود، افزود: این ردیف حذف شد و به جای آن تبصره ای افزوده شد كه هركسی كه موافق پلاك اش وارد محدوده شود به صورت بلاعوض و اگر در روز مخالف پلاك وارد شد باید عوارض طرح ترافیك بدهد كه همه عوارض با ضریب طرح ترافیك محاسبه می شد. حالا اگر كسی تخلف كرد و در روز مخالف آمد و عوارض هم نداد تكلیف چیست؟ در ماده هشت مصوبه شورا گفته شده است هر كسی كه عوارض محدوده را پرداخت نكرد شهرداری می تواند آنرا به حساب بدهی اش لحاظ كند و این بند اعلام نموده است كه ستاندن عوارض مانع جریمه پلیس نیست.
به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، پربازدیدترین اخبار اداره اجتماعی در ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است:
وام ۳۰ میلیونی ازدواج به چه كسانی تعلق می گیرد؟
پرداخت «عیدی» بازنشستگان كشوری تا اختتام بهمن و همراه با حقوق

كدام شهرهای كشور مترو دارند؟
خانه جذامیان دیگر سیاه نیست
مجوز «كهریزك» صادر شد1397/11/10
01:28:18
5.0 / ۵
4748
تگهای خبر: پایتخت , پژوهش , علم , مجوز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد اعمال تخفیف ۲۵ درصد به بدهكاران طرح ترافیك، وام ۳۰ میلیونی ازدواج به چه كسانی تعلق می گیرد؟
نظر شما در مورد اعمال تخفیف ۲۵ درصد به بدهكاران طرح ترافیك، وام ۳۰ میلیونی ازدواج به چه كسانی تعلق می گیرد؟
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها