مشكل عرضه تلفن همراه كجاست؟

مشكل عرضه تلفن همراه كجاست؟ به گزارش برتریها در حالیكه در ایام گذشته مشكلات مربوط به واردات مسافری گوشی باعث افزایش قیمت آن شده، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعتقاد دارد مشكل صنف عرضه كنندگان تلفن همراه، طرح ثبت تلفن همراه نیست كه هزاران میلیارد تومان از قاچاق جلوگیری كرده است.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، تلفن همراه كه از یك كالای صرفاً لوكس به یكی از ملزومات زندگی افراد تبدیل گشته، با افزایش قیمتی كه طی چند ماه گذشته تجربه كرده، سروصداهای بسیاری را هم به پا كرد و البته با عنایت به افزایش دو و بعضاً سه برابری این كالا در مدت زمانی كوتاه، اعتراضات وارده تا حدی منطقی بود. هرچند این افزایش قیمت در چند مرحله صورت گرفت و مهم ترین علل آن افزایش نرخ ارز و سودجویی بعضی از فروشندگان بعد از اجرای طرح رجیستری بود.
اما بعد از ایجاد ثبات نسبی در بازار ارز، باز هم به نظر می آید گوشی افزایش قیمتی را مشاهده كرده كه كارشناسان معتقدند به دلیل مشكلات مربوط به رجیستری گوشیهای مسافری رخ داده است. بنابراین در حالیكه برخلاف گذشته كه عدم عرضه ی گوشی و كمبود این كالا به افزایش قیمت آن دامن زده بود، حالا علیرغم این كه در بازار گوشی كمبودی نیست، به علت بسته شدن بخش مسافری سامانه ی همتا (مربوط به رجیستری)، با وجود تعداد بسیار زیادی گوشی در بازار، هیچ كدام رجیستر نشده و افزایش قیمت را سبب شده اند.
در این راستا، محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- در توئیتر خود نوشت: «مرگ بر رجیستری!»؛ شعاری كه روی دیگر سكه «زنده باد قاچاق!» است. مشكل صنف عرضه كنندگان تلفن همراه جای دیگری است -كه باید حل شود- نه طرح ثبت تلفن همراه كه هزاران میلیارد تومان از قاچاق جلوگیری كرده است. شفافیت و مبارزه با فساد هزینه ای دارد كه با پرداخت آن مشكلی ندارم.
او هم چنین به یكی از توئیت های قبلی خود كه چند ماه پیش منتشر نموده، اشاره نمود كه در آن نوشته بود: در بازار چارسو جوانی با صدای بلند به من می اظهار داشت: در بعضی ادارات به ما می گویند از ما مجوز برای مواد مخدر بخواه اما برای گوشی تلفن همراه نه، كاری می نماییم كه این «بچه» نتیجه ی شفاف سازی را بفهمد. با خود فكر كردم چرا مدتهاست گوشیهای منتظر عرضه به بازار تعیین تكلیف نمی شوند؟
با این حال، ایجاد نوسان در بازار گوشی را نمی توان نادیده گرفت. این كه هر بار این كالا به دلایلی همچون رجیستری و افزایش نرخ ارز با افزایش قیمت روبه رو شود و در موارد دیگر، ایجاد محدودیت برای واردات گوشیهای مسافری كه قبل از این شرایط احراز كارت ملی را برای آن قرار داده بودند و الان برای پیشگیری از قاچاق این شرایط را به یك باره تغییر دادند، نه تنها به ثبات بازار كمك نمی كند، بلكه به افزایش قیمت آن هم دامن می زند.1397/12/14
14:52:01
5.0 / ۵
4707
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مشكل عرضه تلفن همراه كجاست؟
نظر شما در مورد مشكل عرضه تلفن همراه كجاست؟
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها