شناسایی ۴۶۹ دستگاه رادیویی مورد نفوذ قرار گرفته در ایران

شناسایی ۴۶۹ دستگاه رادیویی مورد نفوذ قرار گرفته در ایران به گزارش برتریها بررسی های اخیر به شناسایی ۴۶۹ دستگاه رادیوی Ubiquiti مورد نفوذ قرار گرفته، منجر گردید و نشان داد شمار زیادی از این دستگاه ها با نسخه های firmware صدمه پذیر شده است. این دستگاه ها نیاز به ایمن سازی و به روزرسانی فوری دارند.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، دستگاه های Ubiquiti معمولاً تجهیزات شبكه و رادیویی هستند كه در بسترهای مخابراتی و زیرساخت شبكه استفاده می شوند.
بنا بر اعلام مركز ماهر (مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای كامپیوتر ای) نفوذ به دستگاه ها توسط صدمه پذیری ها و ضعف های متعددی صورت گرفته است كه در firmware به روز نشده ی این تجهیزات وجود دارد. از این رو سفارش می شود علاوه بر به روزرسانی نسخه firmware دستگاه، مبادرت به تغییر و تنظیم پسورد پیچیده شود و از ایمن بودن پیكر بندی اطمینان حاصل شود.علاوه بر این اكیداً سفارش شده دسترسی مدیریتی این گونه تجهیزات بر روی اینترنت مسدود گردد. احتمال باقی ماندن آلودگی در دستگاه های هك شده حتی بعد از به روزرسانی وجود دارد. بنابراین لازم است از پاك سازی كامل سیستم اطمینان حاصل شود. آخرین نسخه firmware دستگاه های این شركت در این لینك قابل دریافت است.1397/12/18
14:59:07
5.0 / ۵
5949
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد شناسایی ۴۶۹ دستگاه رادیویی مورد نفوذ قرار گرفته در ایران
نظر شما در مورد شناسایی ۴۶۹ دستگاه رادیویی مورد نفوذ قرار گرفته در ایران
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها