دبیر كل سازمان نظام صنفی رایانه ای كشور:

وجود فرصت سالانه ۵۰ میلیارد دلاری تحول دیجیتالی در ایران

وجود فرصت سالانه ۵۰ میلیارد دلاری تحول دیجیتالی در ایران برتریها: دبیر كل سازمان نظام صنفی كامپیوتری كشور، تحول دیجیتال در دوره ای ۱۰ ساله، ۳ تریلیون دلار ارزش اقتصادی ایجاد خواهد كرد، اظهار داشت: سالانه ۵۰ میلیارد دلار تحول دیجیتال در ایران می تواند فرصت های خوبی را ایجاد كند.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، رسول سراییان شامگاه سه شنبه در جمع فعالان نظام صنفی كامپیوتری اصفهان، اظهار نمود: در شرایطی كه كشور درگیر مشكلات است، فناوری اطلاعات تأثیر زیادی در حل مسائل كشور دارد و ما هم می خواهیم به دولت كمك نماییم.
وی افزود: یكی از مهمترین مسائل ما معرفی سازمان به دستگاه های مختلف بود كه خوشبختانه به خوبی توانستیم این كار را انجام دهیم.
دبیر كل سازمان نظام صنفی كامپیوتری كشور با بیان این كه سازمان ۷۷۰۰ شركت، ۲۴۵۰ فروشگاه و ۱۷ هزار عضو دارد، اضافه كرد: علیرغم مشكلات در حوزه اقتصاد، در تمام دوره ها رشد اعضا داشته ایم كه نشان از پویایی بخش IT است و شركت ها علاقه مند به پیوستن این تشكل هستند.
وی با بیان این كه بحث كمیسیون تخصصی بعنوان قاضی مشورتی مطرح گردیده است، اظهار نمود: تخصیص ارز با تأیید سازمان نظام صنفی انجام شده است، همینطور در بعضی از نهادهای حاكمیتی این سازمان، یك ركن شده است.
سراییان اضافه كرد: سال قبل دو نشست با وزیر افغانستان و عراق داشتیم و از امسال هم در بازار این كشورها شركت می نماییم و معتقدیم این زمان، طلایی ترین زمان برای حضور در بازار بین المللی است.
وی با تاكید بر اینكه شركت هایی كه ظرفیت صادراتی دارند، می توانند از این فرصت استفاده كنند، افزود: امسال با رویكرد جدیدی، رویداد فناورانه كشور را برگزار خواهیم كرد، البته این رویداد به صورت استانی هم برگزار می گردد.
دبیر كل سازمان نظام صنفی كامپیوتری كشور همینطور اظهار داشت: شركت های IT باید درمورد تحول دیجیتال و اقتصاد دیجیتال فهم دقیقی داشته باشند تا از نقش فناوری اطلاعات در صنعت و اقتصاد آگاه شوند.
وی با اشاره به اینكه در سال ۲۰۱۶ سهم اقتصاد دیجیتال از كل اقتصاد دنیا، ۱۵.۵ درصد بود، اظهار نمود: سرمایه گذاری در هر واحد اقتصاد دیجیتال، ۷.۵ برابر بازگشت سرمایه بیشتر از اقتصاد سنتی دارد.
سراییان اضافه كرد: ۱۸ درصد اقتصاد مالزی به اقتصاد دیجیتال برمی گردد و هند از ۴۱۳ میلیارد دلار به ۱۰۰۰ میلیارد دلار در این اقتصاد فكر می كند.
وی خاطرنشان كرد: تحول دیجیتال در دوره ای ۱۰ ساله، ۳ تریلیون دلار ارزش اقتصادی ایجاد خواهد كرد، ازاین رو صنایع باید ارزیابی شوند؛ همان گونه كه تركیه برای ورود فناوری اطلاعات به صنعت خود، این كار را انجام داده است.
دبیر كل سازمان نظام صنفی كامپیوتری كشور اضافه كرد: تركیه با ایجاد برخی مراكز تحول دیجیتال، خرابی و دورریزها را می كاهد، همینطور امارات پیش بینی كرده كه تا سال ۲۰۲۱ كاغذ در تراكنش اداری دبی حذف شود كه تا امروز ۶۰ درصد این برنامه انجام شده است.
سراییان اضافه كرد: دولت و شهرداری ها در سال ۹۸ پولی برای خرید تجهیزات خود ندارند، اما اگر مدل پیشنهادی ما صورت گیرد دولت و شهرداری ها بدون اینكه پولی بیاورند، این مدل شكل خواهد گرفت. در جلسه ای با استانداری، هشت پروژه به معاونت های اقتصادی و منابع اجتماعی آن پیشنهاد داده ایم.
دبیر كل سازمان نظام صنفی كامپیوتری كشور با اشاره به اینكه اصفهان بعنوان قطب صنعت كشور، نرخ بیكاری آن در رتبه پنجم قرار دارد، اضافه كرد: ثروت و ارزش، دیگر در كارخانه ها نیست و امروز محورهای حوزه دولت الكترونیك، توسعه خدمات صادرات، خدمات فنی مهندسی و همینطور اصفهان هوشمند از مبحث های مهم ما به حساب می آید.
1398/01/21
14:25:20
5.0 / ۵
4833
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد وجود فرصت سالانه ۵۰ میلیارد دلاری تحول دیجیتالی در ایران
نظر شما در مورد وجود فرصت سالانه ۵۰ میلیارد دلاری تحول دیجیتالی در ایران
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها