وزیر بهداشت تاكید كرد

پرونده الكترونیك سلامت نخستین زیرساخت برای ورود به پزشكی خانواده و نظام ارجاع

پرونده الكترونیك سلامت نخستین زیرساخت برای ورود به پزشكی خانواده و نظام ارجاع برتریها: وزیر بهداشت اظهار داشت: از زمانی كه به وزارت بهداشت آمدم، چندین نشست كارشناسی در مورد اجرای پرونده الكترونیك سلامت برگزار كردیم و در زمان تصدی وزارت و قبل از آن، بارها برای مشاهده سامانه های سیب، ناب، پارسا و سینا به استان های مختلف سفر كرده ام، اما پرونده الكترونیك سلامت، نخستین زیرساخت برای ورود به پزشكی خانواده و نظام ارجاع است.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، دكتر سعید نمكی در دومین جلسه شورای سیاستگذاری نظام سلامت الكترونیك كشور كه با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد، گفت: اواخر سال قبل از سامانه پارسا در بابلسر بازدید كردیم و مهندس آذری جهرمی به همراه تیم مدیریتی وزارت ارتباطات یك روز سپس آن به این استان سفر كرده و مشكلات را بررسی كردند.
وی با اشاره به اینكه پرونده الكترونیك سلامت یكی از ابزارهای منطقی شدن نمایش خدمت و در امتداد دولت الكترونیك است، اضافه كرد: نخستین اقدامی كه در امتداد اجرای پرونده الكترونیك سلامت در وزارت بهداشت كردم، انتخاب مدیر ملی پروژه نظام الكترونیك سلامت و در اختیار گذاشتن ابزار مورد نیاز آن یعنی مركز فناوری اطلاعات وزارت بهداشت بود.
وزیر بهداشت اشاره كرد: به رئیس جمهور قول داده ایم كه پرونده الكترونیك سلامت در كشور تا بهار به سرانجام برسد. بدین سبب باید تقسیم كار نماییم كه سهم وزارت بهداشت و ارتباطات كجا است. البته باید ابتدا پرونده الكترونیك سلامت را اجرایی و در گام های بعدی فازهای دیگر آنرا اجرا نماییم.
نمكی تصریح كرد: امروز نظام سلامت الكترونیك نه فقط به مدلول پیاده سازی دولت الكترونیك و تسهیل امور مردم است؛ بلكه یك ابزار برای نظام نمایش خدمت است كه می تواند سبب ارتقای سطح سلامتی مردم، مصرف صحیح منابع به نفع اقشار فرودست جامعه و پرداخت سوبسید به مستمدان و عدالت در سلامت شود.
بنابر اعلام وبدا، وی اشاره كرد: اجرای پرونده الكترونیك سلامت به ما كمك می نماید كه بیماران را در دریافت خدمات ردیابی نماییم و حتی موعد واكسن در خانه های بهداشت به صورت اتوماتیك یادآوری شود. بدین سبب این سیستم فواید بسیار زیادی برای مردم، نظام نمایش خدمت، سیاستگذاران و جمهوری اسلامی دارد.
وزیر بهداشت ضمن تاكید بر اهمیت بیان دستاوردهای نظام سلامت الكترونیك، اظهار داشت: حتما باید دستاوردهای اجرای نظام سلامت الكترونیك همچون در مورد رفع همپوشانی بیمه ها و منطقی كردن هزینه ها به جامعه ارائه شود.1398/01/27
16:44:13
5.0 / ۵
4893
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد پرونده الكترونیك سلامت نخستین زیرساخت برای ورود به پزشكی خانواده و نظام ارجاع
نظر شما در مورد پرونده الكترونیك سلامت نخستین زیرساخت برای ورود به پزشكی خانواده و نظام ارجاع
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها