رسوایی های امنیتی فیسبوك جلوی محبوبیتش را نگرفت!

رسوایی های امنیتی فیسبوك جلوی محبوبیتش را نگرفت! برتریها: فیس بوك برخلاف تمام رسوایی های امنیتی و اطلاعاتی همچنان وضعیت خوبی را از لحاظ مالی و افزایش كاربران در اولین فصل سال جاری میلادی برای خود به ثبت رسانده است.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، فیس بوك در چند سال اخیر به شدت از جانب نهادهای سیاسی، دولتی و غیردولتی در جهان به خصوص ایالات متحده آمریكا تحت فشار قرار گرفته و بارها جریمه های سنگینی را به خاطر سهل انگاری و همكاری با مؤسسات تحقیقاتی و افشای اطلاعات خصوصی كاربران و نقض حریم خصوصی آنها متحمل شده است، حالا به نظر می آید كه همه این موارد نتوانسته جلوی موفقیت و محبوبیت این شبكه اجتماعی را بگیرد چون كه فیسبوك با انتشار گزارش مالی خود در سه ماهه نخست سال جاری میلادی نشان داد كه همچنان آمار كاربرانش رو به افزایش گزارش شده كه این امر برای یك شبكه اجتماعی بسیار افتخارآمیز به حساب می آید.
فیسبوك در این گزارش كه در وب سایت the verge آمده است، اعلام نموده در این بازه زمانی ۲.۳۸ میلیارد كاربر ماهانه از فیسبوك استفاده كردند كه ۲.۵ درصد بیشتر از آمار مربوط به آخرین فصل از سال قبل میلادی بوده است. همینطور آمار كاربران فعال روزانه فیسبوك هم از مرز ۱.۵۶ میلیارد نفر عبور كرده كه نسبت به فصل گذشته كه ۱.۵۲ میلیارد نفر بوده، یك رشد و افزایش ۲.۶۳ درصدی را تجربه كرده است.
به صورت كلی می توان ادعا كرد كه فیسبوك در دو فصل گذشته رشد و افزایش قابل ملاحظه ای را از لحاظ تعداد كاربران فعال در این پلتفرم برای خود به ثبت رسانده است.
انتشار این گزارش ارزش سهام فیسبوك را با رشد قابل قبولی مواجه كرد و آنرا به شاخص ۱۹۷.۸۴ دلار رساند كه در مقایسه با پایین ترین آمار مربوط به ماه دسامبر سال قبل كه معادل ۱۲۴.۰۶ دلار بود، شاهد یك رشد ۸.۳ درصدی بوده است كه البته فعالان وال استریت جریمه احتمالی فیس بوك را هم در این ارزش گذاری سهام آن در نظر گرفته اند.
خیلی از كارشناسان و تحلیلگران برآورد كرده اند كه مبلغ جریمه فیسبوك كه تحت تأثیر نقض حریم خصوصی كاربران گریبانگیر آن خواهد شد، حدود سه تا پنج میلیارد دلار خواهد بود.
منبع:

1398/02/08
22:11:58
5.0 / ۵
4653
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد رسوایی های امنیتی فیسبوك جلوی محبوبیتش را نگرفت!
نظر شما در مورد رسوایی های امنیتی فیسبوك جلوی محبوبیتش را نگرفت!
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها