پیگیری محیط زیست برای اجرایی شدن طرح كهاب

پیگیری محیط زیست برای اجرایی شدن طرح كهاب به گزارش برتریها سرپرست هوا و تغییر اقلیم با توضیح درباره اجرایی شدن طرح «كهاب» از سال ۸۷ اظهار داشت: طرح كهاب با هدف كاهش، هدایت، انتقال وبازیافت بخارات بنزین از سال ۸۷ تابحال برپایه مصوبات مختلف هیات محترم وزیران توسط وزارت نفت اجرا شده و تحت پیگیری سازمان حفاظت محیط زیست بوده است.به گزارش برتریها به نقل از ایسنا محمد مهدی میرزایی قمی درباره طرح « كهاب» گفته است: این طرح می بایست در انبارهای نفت، جایگاه های بنزین همینطور نفتكش ها انجام پذیرد. اجرای طرح كهاب در جایگاه های بنزین در دو بخش انجام می پذیرد كه بخش اول «Stage I» مربوط به كنترل و بازیافت بخارات بنزین در محل مخازن سوخت و بخش دوم « Stage II » مربوط به كنترل و بازیافت بخارات بنزین درمحل است.

وی با اشاره به تاثیرات مخرب بخارات بنزین بر محیط زیست و افراد تشریح كرد: بخارات بنزین شامل تركیبات مختلف از VOCs است كه می توانند علاوه بر آثار زیست محیطی بر سلامت كاركنان جایگاه های بنزین و انبارهای نفت ( در وهله نخست )، مراجعان به جایگاه ها، ساكنان مناطق همجوار جایگاه ها و انبارهای نفت تاثیرات سوء داشته باشد.

میرزایی قمی اضافه كرد: ازجمله این تركیبات چهار تركیبBTEX است كه سرطانزایی بنزن كاملاً به اثبات رسیده است. بنابراین به منظورپیگیری و نظارت هر چه دقیق تر برموضوع از حیث چالش های موجود، علل تاخیردر اجرا و تكمیل طرح كهاب و... سازمان محیط زیست علاوه بر انجام مكاتبات مختلف با وزارت نفت و سایردستگاههای مرتبط نسبت به تشكیل كارگروه با عضویت دستگاه های در رابطه با مبحث اقدام و مراتب تكمیل طرح را به صورت مكرر پیگیری می كند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، وی ابراز امیدواری كرد كه با برنامه ریزی و پیگیری بایسته توسط وزارت نفت و همكاری جایگاه داران همینطور سایردست اندركاران مبحث بتوان گامی در جهت پیشگیری از انتشارمواد آلی فرار به محیط زیست برداشته وضمن تاثیرگذاری مثبت بر سلامت محیط زیست و شهروندان مبحث صرفه جویی در مصرف سوخت هم محقق شود.
1398/02/18
18:10:30
5.0 / ۵
4792
تگهای خبر: محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد پیگیری محیط زیست برای اجرایی شدن طرح كهاب
نظر شما در مورد پیگیری محیط زیست برای اجرایی شدن طرح كهاب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها