یك هفتم نوزادان در جهان گرفتار كم وزنی هستند

یك هفتم نوزادان در جهان گرفتار كم وزنی هستند برتریها: نتایج یك تحقیق نشان داده است حدود یك هفتم نوزادان در جهان هنگام تولد گرفتار كم وزنی هستند.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، در این بررسی آمده است: در سال ۲۰۱۵ بیشتر از ۲۰ میلیون نوزاد در جهان متولد شده اند كه كمتر از ۲.۴۹ كیلوگرم وزن داشته اند. همین طور بیشتر این نوزادان در كشورهایی با میزان درآمد پایین و متوسط متولد شده اند.
محققان انگلیسی اظهار داشتند: دولت ها برای پیش گیری از تولد نوزادانی با وزن پایین اقدامات قابل توجهی در نظر نگرفته اند. همین طور برای تحقق كاهش ۳۰ درصدی مشكل سوء تغذیه تا سال ۲۰۲۵ لازم است سرعت پیشرفت در این بخش بیشتر از دو برابر افزایش پیدا كند.
در این مطالعه محققان به بررسی اطلاعات مربوط به ۲۸۱ میلیون مورد تولد در ۱۴۸ كشور جهان پرداختند. بگفته محققان نزدیك به نیمی از نوزادانی كه هنگام تولد گرفتار كم وزنی هستند از كشورهای جنوب شرق آسیا هستند. همین طور در مجموع سالانه حدود ۸۰ درصد از نوزادانی كه هنگام تولد كمتر از ۲.۴۹ كیلوگرم وزن دارند جان خودرا از دست می دهند.
بگفته محققان همین طور نوزادانی كه جان سالم به در می برند بیشتر در معرض مبتلاشدن به بیماری های قلبی-عروقی و دیابت هستند.
در اروپا و آمریكای شمالی نیز نسبت قابل توجهی از نوزادانی كه با وزن پایین متولد می شوند قبل از موقع به دنیا می آیند. درحالیكه در آمریكای جنوبی و آفریقای سیاه خیلی از نوزادان بموقع متولد می شوند اما رشد آنان به سبب سوء تغذیه روند مناسب خودرا ندارد.
به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، سوئد، ایسلند، صربستان، نروژ، آلبانی، چین، كرواسی و كوبا همچون كشورهایی در جهان هستند كه كمترین میزان تولد نوزادان مبتلا به كم وزنی در آنها گزارش شده است.
منبع:

1398/02/28
14:26:34
5.0 / ۵
4708
تگهای خبر: محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد یك هفتم نوزادان در جهان گرفتار كم وزنی هستند
نظر شما در مورد یك هفتم نوزادان در جهان گرفتار كم وزنی هستند
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها