چرا چینی ها نمی توانند اپل را تحریم كنند؟

چرا چینی ها نمی توانند اپل را تحریم كنند؟ به گزارش برتریها با عنایت به اقدامات تلافی جویانه چین و آمریكا در طول یك سال گذشته، خیلی از مردم چین خواهان تحریم محصولات اپل و ضربه زدن به اقتصاد ایالات متحده شده اند. این در حالیست كه خیلی از كارشناسان این اقدام را به ضرر چین می دانند.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، خیلی از كارشناسان و تحلیلگران فعال در شركت تحقیقاتی گلدمن ساكس اعتقاد دارند كه چین در شرایط كنونی جنگ تجاری با آمریكا نمی تواند گوشیهای آیفون و سایر محصولات شركت آمریكایی اپل را تحریم و بایكوت كند چونكه این كار به علت آنكه كارخانه های سازنده گوشیهای آیفون در چین مستقر هستند و در صورتیكه از جانب دولت و كاربران چینی مورد تحریم قرار بگیرند، میزان فروش آن در این كشور پهناور كه یكی از اصلی ترین و بزرگترین بازارهای فروش اپل در جهان به حساب می آید، به شدت كاسته می شود. در نتیجه، اپل مجبور می شود خیل عظیمی از كارگران فعال در كارخانه های پگاترون و فاكسكان در چین را اخراج كند و خط تولیدهای این كارخانه های چینی را منحل اعلام كند؛ اقدامی كه بدون شك ضربه بزرگی به اقتصاد كنونی و تحت فشار چین وارد خواهد نمود و خسارات جبران ناپذیر تری در مقایسه با بایكوت محصولات اپل را برای چین به بار خواهد آورد.
بر اساس گزارش وب سایت phonearena، ازاین رو به نظر می آید كه با احتساب این مساله، دولت چین هیچگاه به تحریم و بایكوت محصولات شركت آمریكایی اپل و گوشیهای آیفون كه سهم بزرگی از بازار فروش چین را به خود اختصاص داده اند، روی نیاورد و به سایر گزینه های احتمالی برای ضد حمله به ایالات متحده آمریكا فكر كند تا بتواند علاوه بر صدمه رساندن و ضربه به اقتصاد آمریكا، شاهد كمترین تأثیر و تبعات منفی آن باشد.
پس از اعلام تحریم هواوی از جانب آمریكا، موج جدیدی از توئیت ها و واكنش های شدید كاربران چینی در شبكه های اجتماعی به وجود آمده است كه همگی آمادگی خویش را برای پشتیبانی از این شركت چینی اعلام نمودند و خواهان اقدامات متقابلی كه به اقتصاد و تكنولوژی ایالات متحده آمریكا ضربه بزند، شدند كه همچون مهم ترین این درخواست ها می توان به بایكوت و تحریم محصولات عرضه شده توسط اپل اشاره نمود.
خیلی از آنها در توئیتر، فیسبوك، اینستاگرام و سایر شبكه های اجتماعی خود با هشتگ هایی همچون "حمایت از هواوی" و "بایكوت خرید آیفون و محصولات اپل " انزجار خویش را از تصمیم دولت ترامپ و خصومت با بزرگترین و موفق ترین شركت تكنولوژی چینی نشان داده و از دولت چین تقاضا كرده اند كه هرچه سریع تر اقدامات لازم را برای پیشگیری از فروپاشی و ورشكستگی هواوی انجام دهد.
بدون شك مشكلات و كشمكش های دولت آمریكا با هواوی از جنجال برانگیزترین و خبرسازترین اتفاقات سال ۲۰۱۸ میلادی بود كه به نظر می آید به این زودی تمام نخواهد شد.
هواوی كه بزرگترین تولیدكننده و توسعه دهنده تجهیزات مخابراتی و دومین سازنده و عرضه كننده موبایل در جهان به حساب می آید، در طول یك سال گذشته از جانب دولت ترامپ، رئیس جمهور آمریكا، و خیلی از كشورهای هم پیمانش به شدت تحت فشارهای سیاسی و تجاری قرار گرفته است و خیلی از این كشورها شامل آمریكا، كانادا، استرالیا، نیوزلند، ژاپن و بعضی از كشورهای اروپایی همچون آلمان و بریتانیا استفاده از محصولات هواوی و نصب تجهیزات مخابراتی و فعالیت این شركت چینی را تحت تأثیر اتهامات جاسوسی برای دولت چین ممنوع اعلام نموده بودند.
با اینكه دولت چین و شركت هواوی همه این اتهامات را بارها رد و تكذیب كردند، به نظر می آید كه نگرانی در مورد جاسوسی از اطلاعات كاربران در كشورهای مختلف ضد این اپراتورهای مخابراتی همچنان وجود دارد.
از طرفی دیگر، جنگ تجاری چین و آمریكا هم به نگرانی های امنیتی ضد هواوی در توسعه زیرساخت های مربوط به شبكه ۵G مزید بر علت شده و هم اكنون آتش اختلافات آنها را شعله ورتر از قبل كرده است.1398/03/03
22:47:43
5.0 / ۵
4151
تگهای خبر: تكنولوژی , تولید , خرید , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد چرا چینی ها نمی توانند اپل را تحریم كنند؟
نظر شما در مورد چرا چینی ها نمی توانند اپل را تحریم كنند؟
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها