احتمال دور زدن بیمه شدگان در ارزیابی های وابسته به شركت های بیمه

احتمال دور زدن بیمه شدگان در ارزیابی های وابسته به شركت های بیمه به گزارش برتریها ارزیابی مستقل خسارات رخ داده ضرورتی است كه یك كارشناس مسائل بیمه ای اعتقاد دارد شركت های بیمه با ایجاد شركت های وابسته و انجام خدمات برآورد خسارت توسط آنها استقلال ارزیابی را زیر سوال برده اند.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، ارزیابی مستقل خسارات اعلام شده به شركت های بیمه ضرورتی است كه بیمه مركزی هم در سال های گذشته بارها روی آن صحه گذاشته و در همین جهت خود به صورت مستقل مبادرت به برگزاری دوره ها و آزمون های سفت و سختی كرده است.
بر این اساس شركت های بیمه ای مجاز شدند خدمات برآورد خسارت خویش را اصطلاحاً برون سپاری كنند؛ در این شرایط انتظار می رفت از ارزیابان مستقلی كه توسط بیمه مركزی تأیید شده اند بیشتر استفاده گردد اما این اتفاق رخ نداد.
بر اساس گفته های مجتبی كیهانی - كارشناس صنعت بیمه - شركت های بیمه برای دور زدن این فرآیند خدمات خویش را به بعضی از شركت ها و كارگزاری های واسطه ای سپرده اند كه در خیلی از موارد از نیروهای متخصصی هم استفاده نمی كنند.
این كارشناس مساله مهم دیگر در این ارتباط را وابسته بودن این شركت های برآورد خسارت به همان شركت های بیمه ای عنوان نمود و اظهار داشت: چون حوزه درمان برای شركت های بیمه هزینه بر است آنها این خدمات را به شركت های وابسته دیگری واگذار می كنند كه در این مورد هم كارهای مربوط به برآورد خسارت درمان هم انجام می شود.
به گفته كیهانی، در نتیجه این فرآیند ارزیابان مستقل خسارتی كه مورد تأیید بیمه مركزی هستند خود به خود از چرخه برآورد خسارت حذف می شوند و ارزیابان وابسته و غیرمتخصص تقویت می شوند.
به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، از آنجائیكه پرتفوی حوزه درمان به تنهایی برای شركت های بیمه سودآور نیست این شركت ها با ایجاد تشكیلاتی وابسته به خود می كوشند با برون سپاری خدمات از هزینه های این حوزه كاهش دهند كه در این بین این شركت ها خدمات برآورد خسارت را هم انجام می دهند.1398/04/10
20:01:00
5.0 / ۵
4474
تگهای خبر: خدمات , شركت , صنعت , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد احتمال دور زدن بیمه شدگان در ارزیابی های وابسته به شركت های بیمه
نظر شما در مورد احتمال دور زدن بیمه شدگان در ارزیابی های وابسته به شركت های بیمه
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها