فرار غول های تكنولوژی از چین

فرار غول های تكنولوژی از چین برتریها: بنظر می رسد كه علاوه بر اپل، بسیاری دیگر از غول های تكنولوژی به دنبال خروج از چین برای تولید محصولات و سخت افزارهای تولیدی خود هستند.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، با تشدید تنش های سیاسی و بالا گرفتن تب جنگ تجاری میان چین و ایالات متحده آمریكا، شركت اپل تصمیم گرفت كه به منظور تولید بخش عظیمی از سخت افزارهای خود از چین بیرون رود. حالا این طور كه در گزارش های انتشار یافته در رسانه های مختلف به نظر می آید، سایر غول های تكنولوژی همچون مایكروسافت، گوگل، آمازون و اچ پی نیز در حال برنامه ریزی برای خروج خط تولید خود از این كشور پهناور شرق آسیایی هستند تا از پرداخت تعرفه های گزاف و سنگین و همین طور تحریم و محدودیت های وضع شده از طرف دولت ترامپ مصون بمانند.
در كنار شركت های مذكور، غول های تكنولوژی دیگری همچون سونی، دل و نینتندو نیز به نظر می آید كه با هدف و دلایلی مشابه به دنبال خروج خط تولید خود از چین هستند.
كارشناسان و تحلیلگران اعتقاد دارند كه بالا رفتن قیمت تولید در چین موجب كاهش تقاضای خرید در جهان شده است و همین امر باعث شده است این شركت ها خسارات و ضرر و زیان های مالی فراوانی را متحمل شوند. بدین سبب با اینكه انتقال خط تولید و كارخانه های آنها به سایر كشورها می تواند بسیار گران تمام شود، اما با این وجود بر ماندن و تولید در چین ارجحیت خواهد داشت.
به عقیده آنها، این شركت ها خط تولید محصولات و سخت افزارهای خودرا به كشورهای ارزان قیمت جنوب شرق آسیا همچون تایلند، تایوان، ویتنام، اندونزی و فیلیپین منتقل خواهند كرد.
طبق گزارش وب سایت New Electronics، این در حالیست كه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریكا در جریان برگزاری نشست گروه بیست كشور صنعتی جهان موسوم به G20، ممنوعیت فعالیت شركت چینی هواوی و محدودیت شركت های آمریكای برای همكاری با آنرا برداشت.
حال بگفته تحلیلگران، این مساله از طرفی سبب افزایش امیدواری به انتها تنش های سیاسی و تجاری چین و آمریكا و آتش بس میان این دو كشور شده و از سویی دیگر نیز سبب شده آنها نتوانند تصمیم درستی بگیرند و در خروج از چین تعلل ورزند.
منبع:

1398/04/14
15:01:56
5.0 / ۵
4547
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد فرار غول های تكنولوژی از چین
نظر شما در مورد فرار غول های تكنولوژی از چین
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها