یك طوفان دریایی ویرانگر در راه فلوریدا

یك طوفان دریایی ویرانگر در راه فلوریدا به گزارش برتریها یك طوفان دریایی در حال قوت گرفتن و حركت به سمت سواحل جنوب شرقی آمریكاست و هواشناسان آنرا ˮبسیار خطرناكˮ ارزیابی كرده اند.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، این طوفان دریایی كه "دوریان" نام دارد الان به لحاظ شدت، درجه یك به حساب می آید اما با تلاطم و حركت در اقیانوس آرام در حال قدرت گرفتن است و پیشبینی شده كه امكان دارد در زمان رسیدن به سواحل جنوب فلوریدا به توفندی با قدرت ۳ یا حتی ۴ بدل شود.
حداكثر قدرت یك طوفان دریایی ۵ است.
سازمان ملی هواشناسی آمریكا برآورد كرده كه دوریان حوالی عصر یكشنبه به منطقه ای در حد فاصل ایالت های فلوریدا و جورجیا برسد.
طوفان های دریایی معمولا با رسیدن به خشكی تضعیف می شوند اما بسته به سهمگینی شان حتی قبل از نزدیك شدن به خشكی می توانند سطح آب دریاها را تا چند متر بالا ببرند و مناطق وسیعی را زیر سیل فرو ببرند.
از همین رو "ران دسانتیس"، فرماندار فلوریدا از الان وضعیت فوق العاده در این ایالت اعلام نموده است.
او سفارش كردی كسانی كه در نوار احتمالی حركت این طوفان قرار دارند دست كم مایحتاج هفت روز را آماده كنند.
مركز هواشناسی و طوفان های دریایی آمریكا هم در تازه ترین اطلاعیه خود طوفان دوریان را حامل "گردبادهای ویرانگری" دانسته كه سواحل شرقی فلوریدا را تهدید می كنند.
هشدارهای جدید بعد از آن منتشر گردید كه كانون طوفان دریایی دوریان از كنار پورتوریكو گذشت و این جزیره سرزمینی آمریكا را از یك بلای ویرانگر دیگر مصون گذاشت.
بنابر گزارش بی بی سی، پورتوریكو سال قبل و بعد از اینكه طوفان دریایی ماریا تاسیسات زیربنایی این جزیره را در هم كوبید برای ماه ها بدون برق ماند و با اینكه در ابتدا تعداد قربانیان چند ده نفر اعلام شده بود اما تحقیقی كه توسط دانشگاه های آمریكا صورت گرفت تعداد قربانیان این طوفان دریایی را حدود ۳۰۰۰ نفر تخمین زد.
منبع:

1398/06/08
10:55:26
5.0 / ۵
4307
تگهای خبر: دانش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد یك طوفان دریایی ویرانگر در راه فلوریدا
نظر شما در مورد یك طوفان دریایی ویرانگر در راه فلوریدا
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها