راستی آزمایی اطلاعات سامانه بازسازی مناطق سیل زده

راستی آزمایی اطلاعات سامانه بازسازی مناطق سیل زده به گزارش برتریها مسئول كارگروه فناوری اطلاعات و آمار قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده از راستی آزمایی اطلاعات سامانه سجاد (سامانه جامع امداد و بازسازی دولت) اطلاع داد.امیرشجاعان در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینكه سامانه سجاد (سامانه جامع امداد و بازسازی دولت) ۳۱ مرداد ماه بسته و دستگاه ها و نهادهای مربوطه اطلاعات خویش را وارد این سامانه كردند، اظهار داشت: در حال راستی آزمایی آمار و ارقام و اطلاعات وارد شده در این سامانه هستیم، چونكه برخی اطلاعات با مشكلاتی همراه بود كه نیاز داشت توسط برخی نهادهای مربوطه باردیگر بررسی شود.

وی افزود: سعی كردیم تا اطلاعات ثبت شده در این سامانه برپایه تقسیمات كشوری باشد تا میزان خسارت وارد شده به هر بخش با جزئیات مشخص شود؛ یعنی مشخص شود كه خسارت وارد شده در كدام استان، بخش و روستا بوده است. همینطور اطلاعات هم GIS (سامانه اطلاعات جغرافیایی) محور است تا میزان خسارت دقیق مشخص شود.

مسئول كارگروه فناوری اطلاعات و آمار قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده افزود: بعضی از اطلاعات وارد شده در سامانه سجاد از دقت كافی برخوردار نبود و برخی هم هنگامی كه با منابع دیگر بررسی و تطبیق دادیم، در آن مغایرت هایی دیده شد به همین علت برخی اطلاعات را بازگرداندیم تا باردیگر تكمیل و بررسی شود.

وی در پاسخ به این سؤال كه آیا زمان مشخصی برای تكمیل و تصحیح اطلاعات وارد شده به این سامانه مشخص شده است؟ اظهار داشت: زمان مشخصی برای تكمیل و تصحیح این اطلاعات وجود ندارد. پس از نهایی شدن اطلاعات با هر دستگاه جلسه ای گذاشته می شود و زمان مشخصی در نظر گرفته می شود.

وی در پاسخ به این سؤال كه آیا تمام دستگاه های مربوطه اطلاعات خویش را وارد سامانه سجاد كرده اند یا خیر؟ اظهار نمود: تعدادی دستگاه هستند كه هنوز اطلاعات خویش را وارد سامانه نكرده اند و با بسته شدن این سامانه به نظر می آید امكان ورود اطلاعات جدید نباشد. از طرفی همزمان به دستگاه ها و نهادهایی كه اطلاعاتشان به درستی وارد شده منابع و تسهیلاتی تخصیص داده می شود كه همزمان به بازسازی و نوسازی مناطق خسارت دیده بپردازند.
1398/06/20
12:55:29
5.0 / ۵
4760
تگهای خبر: فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد راستی آزمایی اطلاعات سامانه بازسازی مناطق سیل زده
نظر شما در مورد راستی آزمایی اطلاعات سامانه بازسازی مناطق سیل زده
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها