سوءاستفاده از ۶۰۰ میلیون كاربر برنامه های اندرویدی

سوءاستفاده از ۶۰۰ میلیون كاربر برنامه های اندرویدی برتریها: بیشتر از 600 میلیون كاربر اندرویدی برنامه هایی را نصب كرده اند كه بعد از اختتام دوره های آزمایشی پیش از پرداخت هزینه از حساب كاربر، سوءاستفاده می كنند.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، پژوهشگران امنیتی، مجموعه ای از برنامه های Fleeceware را در فروشگاه گوگل پلی كشف كردند كه توسط بیشتر از ۶۰۰ میلیون كاربر اندرویدی نصب شده اند. اصطلاح Fleeceware برای نخستین بار در ماه سپتامبر سال ۲۰۱۹ توسط شركت امنیت سایبری «سوفوس»، به دنبال تحقیقاتی كه منجر به صورتی كلاه برداری مالی در فروشگاه معتبر گوگل پلی شده بود، ارائه شد. این اصطلاح به برنامه هایی اطلاق می شود كه از توانایی برنامه های اندروید برای اجرای دوره های آزمایشی پیش از پرداخت هزینه از حساب كاربر، سوءاستفاده می كنند.
بطور معمول، كاربرانی كه برای دوره آزمایشی یك برنامه اندرویدی ثبت نام می كنند، برای جلوگیری از شارژ مجدد، لازم است آنرا به صورت دستی لغو كنند، اما بیشتر كاربران تمایلی به حذف برنامه های خود ندارند. خیلی از توسعه دهندگان برنامه ها، دوره آزمایشی را لغو می كنند، اما برخی دیگر، بعد از حذف برنامه، دوره آزمایشی برنامه را لغو نكرده و درخواست خاصی از كاربر دریافت نمی كنند و بدین سان می توانند مبالغ زیادی را برای كاربران اندرویدی شارژ كنند.
بر اساس گزارش منتشرشده توسط صفحه رسمی گوگل، تعداد كاربران كل این برنامه ها زیاد است. (نزدیك به ۶۰۰ میلیون كاربر در كمتر از ۲۵ برنامه) پژوهشگران بیشتر از ۲۰۰۰ برنامه ی اندرویدی حاوی Fleeceware را شناسایی نمودند. این برنامه ها بین ۱۰۰ تا ۲۴۰ دلار در سال توسط برنامه هایی مانند باركدخوان ها، ماشین حساب ها و اسكنرهای QR شارژ می شوند.
برنامه های Feeceware تعداد نصب بالایی دارند؛ بعضی از آنها دارای ده ها میلیون نصب هستند كه نشان میدهد بازیگران تهدید در پس این برنامه ها ممكنست از خدمات پرداخت شخص ثالث برای افزایش تعداد برنامه های نصب شده استفاده كنند و نظرات پنج ستاره را برای تقویت رده بندی خود در فروشگاه گوگل پلی جعل كرده و تعداد زیادی كاربر جذب كنند.
مركز ماهر (مدیریت امداد و هماهنگ رخدادهای كامپیوتر ای) به كاربران دستگاه های اندرویدی كه از فروشگاه گوگل پلی برای نصب برنامه ها استفاده می نمایند، سفارش می كند از نصب برنامه های «آزمایشی رایگان» كه هزینه های مبتنی بر اشتراك را پس از یك آزمایش كوتاه ارائه می دهند، اجتناب كنند و یا درصورت داشتن برنامه ای با دوره آزمایشی، مطمئن شوند كه حذف برنامه، نه تنها سبب حذف دوره ی آزمایشی، بلكه كل برنامه خواهد شد. همین طور بهتر است درصورت مشكوك بودن به برنامه ای و دریافت مكاتبات توسط توسعه دهنگان آن، كپی مكاتبات را حفظ نموده و آنرا با گوگل به اشتراك گذارند.
منبع:

1398/11/07
13:55:49
5.0 / ۵
4041
تگهای خبر: پژوهش , خدمات , سایبر , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد سوءاستفاده از ۶۰۰ میلیون كاربر برنامه های اندرویدی
نظر شما در مورد سوءاستفاده از ۶۰۰ میلیون كاربر برنامه های اندرویدی
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها