سهم من در كرونا

سهم مدافعان سلامت در مهار كرونا

سهم مدافعان سلامت در مهار كرونا به گزارش برتریها پویش مردمی #مدافعان_سلامت همچون كمپین های پرطرفدار  فضای اینستاگرام به شمار می آید كه به وسیله طیف وسیعی از مردم حمایت و دنبال می شود. ارزش و جایگاه كادر درمانی كشور آنقدر اهمیت دارد كه بیش از هر چیز دلاوری و از خودگذشتگی رزمندگان هشت سال دفاع مقدس را تداعی می كند.


ویروس كرونا میهمان ناخوانده و شومی بود كه از روزهای پایانی بهمن ماه سال قبل وارد كشور و سبب شده بسیاری از ما مردم از هم دور شوند. كادر درمانی به خاطر ضرورت عرضه خدمات درمانی به مبتلایان به كرونا در كشور و شرایط خاص رسیدگی به این گونه بیماران و همین طور احتمال بالای انتقال بیماری ناچارند به مدت طولانی و دور از خانواده و نزدیكان خود، در بیمارستانها و مراكز درمانی حضور داشته و با كرونا مقابله كنند. در این مبارزه تابحال چند شهید خدمت از بین پرستاران و پزشكان داشته ایم. بیمارستان مسیح دانشوری یكی از مراكز مختلف درمانی است كه از روزهای اول شیوع بیماری دركشور، به خط مقدم مقابله با كرونا ویروس تبدیل گشته است و كادر درمانی این بیمارستان، جانانه و با از خود گذشتگی كامل، برای بهبود بیماران مبتلا به كرونا تلاش می كنند.


تشكر صمیمانه رهبر انقلاب از زحمات پزشكان و پرستاران در مبارزه با كرونا
رهبر معظم انقلاب اسلامی درهمان روزهای ابتدایی انتشار كرونا در پیامی به جامعه پزشكی و پرستاری با تشكر صمیمانه از وزارت بهداشت و همكاران وزیر، پزشكان، پرستاران و كادرهای درمانی و مجموعه دست اندركاران پزشكی كشور در مواجهه و مبارزه با ویروس كرونا، خاطرنشان كردند: این زحمات بسیار با ارزش، جایگاه جامعه پزشكی و پرستاری را در جامعه بالا می برد كه برده است و اجر و ثواب الهی را به دنبال خواهد داشت. متن سخنان حضرت آیت الله خامنه ای به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
بنده می خواهم صمیمانه تشكر كنم از پزشكان و پرستاران و مجموعه دست اندركاران پزشكی در مواجهه و مبارزه با این بیماری ای كه اخیراً در كشور به وجود آمده. همینطور تشكر كنم از وزارت بهداشت و درمان و مجموعه همكاران آقای وزیر بهداشت در این مجموعه به خاطر تلاش هایی كه می كنند و زحمتی كه می كشند. من برنامه امروز را فقط ترتیب دادم برای همین كه این تشكر را بكنم در حضور آقای دكتر مرندی رئیس محترم فرهنگستان علوم پزشكی. دوست داشتم كه این تشكر قلبی خودم را به همه برادران و خواهران محترم پزشك و پرستار و كادرهای درمانی عرض بكنم. ان شاءالله كه موفق باشید. كارتان بسیار با ارزش است. هم ارزش جامعه پزشكی و پرستاری را در جامعه بالا می برد كه برده، هم مهم تر از این، ثواب الهی است كه خدای متعال اساسا به شما اجر خواهد داد و ثواب خواهد داد و امیدواریم كه ان شاءالله این كار برجسته و سنگین خیلی هم طولانی نشود و ان شاءالله زودتر كلك این ویروس منحوس گرفته بشود ان شاءالله. ان شاءالله همه تان موفق باشید.
حضرت آیت الله العظمی خامنه ای همینطور با تاكید بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی و سفارش پزشكان فرمودند: یقیناً هر چیزی كه كمك نماید به سلامت جامعه و عدم شیوع این بیماری، یك حسنه است؛ در نقطه ی مقابل هر چیزی كه كمك نماید به شیوع این بیماری، یك سیّئه است. خدای متعال ما را موظّف كرده كه نسبت به سلامت خودمان و سلامت دیگران، سلامت مردم، احساس مسئولیّت نماییم.دلنوشته های مردم برای كادرپزشكی و پرستاری
در این میان مردم هم سنگ تمام گذاشتند و به هر بهانه ای حمد و ثنای خویش را همراه با ابراز قدردانی نثار این قشر زحمت كش و فداكار كردند. در ادامه به برخی دلنوشته هایی كه در فضای اینستاگرام برای مدافعان سلامت نگاشته شده پرداخته ایم:

فریبا حق وردی از قم نوشته: پرستار كه باشی
شاید در رویای بچه ها غول سفید پوشی هستی كه مدام میخواهی آمپولشان بزنی و به خیال بزرگترها جلادی كه روزیت را از گوشت و خونشان در می آوری.
پرستار كه باشی
شاید هرمریضی كه از بیمارستان بیرون می رود فكرش این است كه تو چطور با همكارت میخندی
پرستار كه باشی
شاید خیلی ها ندانند كه تو چقدر گاهی دلت تنگ می شود برای دیدن یك فیلم، برای خواندن یك كتاب، برای خوردن یك آبگوشت كنار خانواده در یك پیك نیك ساده چند ساعته.
پرستار كه باشی
شاید كسی نداند كه تو چقدر خندیدی با خنده های بیمارت و چقدر اشك ریختی با اشك هایش.
شاید كسی نداند كه چه شب ها از فرط خواب و خستگی تلو تلو خوردی در راهروهای بیمارستان و چقدر چرت زدی روی میز ایستگاه پرستاری.
پرستار كه باشی
شاید خیلی ها خیلی چیزها را نداننداما تو میدانی كه باید به لباس سفید مقدست عشق بورزی و دوستش داشته باشی
پرستاركه باشی
شایدلحظه های مهم زندگیت كنارخانواده ات نباشی


مصطفی زهراوی از رشت: به آخرین روز سال نود و هشت رسیدیم. سال جاری با همه سختی هاش داره تموم میشه داره نكبتی به اسم كرونا را با خودش تا سال بعد میبره. دو روز تصاویر جاده ها را میدیدم این همه مسافر داره میاد پیش خودم فكر میكردم خدای ناكرده ما مردم تا یكی از اطرافیانم گرفتار یك مشكل نشه هیچگاه خطر جدی نمی گیریم یا چهار شنبه سوری كه یك عده با عنایت به خطرات كرونا و گرفتاری و عزاداری بسیاری از خانواده ها تو خیابان آزادانه جشن و شادی می كنند به این فكر رسیدم كه جامعه هنوز به تكامل فرهنگی نرسیده. كادر درمان روز به روز داره برخی از اعضا از دست میده همچون تو همین استان گیلان یك عده دو سه روزه باردیگر راه افتادند اومدند گیلان و مازندران به چهره معصوم نرجس خانعلی زاده نگاه كنید كه جانشو در راه كمك به امثال شماها از دست داد. این دختر فردا می تونست كنار خانوادش سال تحویل كنه ولی پر كشید. و پدر و مادر و برادرش را داغدار كرد. سال جاری عید و دید بازدید مفهوم نداره و فقط یك تحویل سال معمولی هست چون جامعه بسیاری از افراد عزادار هستند. تمام دنیا مردم خودشون قرنطینه كردند ولی تو ایران یك عده میان مسافرت و یك عده خرید عید میروند. هر سال به یك عنوانی نامگذاری میشه سال جاری برازنده ترین نام نامیدن سال به نام نرجس خانعلی زاده هست كسی كه نخستین شهید پرستار درمان استان گیلان نام گرفت دختری كه با یك دنیا ارزو و شوق و شور دیگه در میان ما نیست حداقل با این كار میشه نامش بعنوان یك ایرانی و در مرتبه اول یك گیلانی فداكار زنده نگه داشت هر چند باید در كل گیلان چند مكان و خیابان به نام او ثبت گردد دختری فداكار و معصوم از خطه گیلان زمین تا سالها همه اقشار نام او را زنده نگه دارند همانطور كه سعدی گفته:
سعدیا مرد نكونام نمیرد هرگز
مرده آن است كه نامش به نكویی نبرندعلی محمد رستگاری از كرمان: حافظان سلامت این مرز و بوم!
شما كه جلوه ی ایثارید و تجلی رحمت الهی
قدرتان را می دانیم
و به احترامتان
#در_خانه_می_مانیم

پیج ایستاگرامی آنتی كرونا هم نوشته است: با رفتارمان، همسنگر مدافعان وطن باشیم.


1399/01/02
23:32:19
5.0 / ۵
3308
تگهای خبر: خدمات , خرید , دانش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد سهم مدافعان سلامت در مهار كرونا
نظر شما در مورد سهم مدافعان سلامت در مهار كرونا
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها