جوجه كشی و انتقاد توئیتری ها از مسؤلان و توجیه آن در صفحات اینستاگرام

جوجه كشی و انتقاد توئیتری ها از مسؤلان و توجیه آن در صفحات اینستاگرام برتریها جوجه كُشی و انتقاد توئیتری ها از مسؤلان و توجیه آن در صفحات اینستاگرام


دو روز گذشته ویدیوهایی در فضای مجازی منتشر گردید كه در آن نشان داده می شد تعداد بسیار زیادی از جوجه های یك روزه در حال زنده به گور شدن هستند. این ویدئوها، واكنش كاربران توئیتر را برانگیخته است و تعداد زیادی از آنها از مسؤلان كشور در این راستا انتقاد كرده اند و این در شرایطی است كه فضای اینستاگرام ماهیت خبری دارد.
بررسی های سرویس داده كاوی ایرنا بر روی توئیت های با حداقل 200 لایك از میان12 هزار و 476 توئیت نشان داده است كه انتقاد از مسؤلان مضمون اصلی است كه در توئیت هایی با كلیدواژه جوجه انتشار یافته است. همینطور بررسی پست های با حداقل 2هزار لایك در اینستاگرام از میان 7 هزار و 155 پست پرلایك اینستاگرامی نشان داده است كه اخبار زنده به گور كردن جوجه ها بیشترین مضمون است.
نتایج داده كاوی در توئیتر
58 درصد از لایك های مربوط به جوجه كُشی به توئیت هایی اختصاص داشته است كه در آن از مسؤلان به خاطر زنده به گور كردن جوجه های یك روز انتقاد شده است. كاربرانی كه این توئیت ها را لایك كرده اند معتقدند این اقدام بی رحمانه به علت تنظیم بازار انجام شده و می توانستند چاره دیگری را در این راستا اتخاذ كنند. كاربری در این راستا نوشته است:
اگه جوجه ها رو در روستاها توزیع می كردید یا اصلا وسط بیابان آزاد می كردید چرخه بقا حفظ بشه، بازهم ضرر بود؟ احیانا شما دنبال چیز دیگری هستید!
12 درصد لایك ها هم به مربوط به توئیت های كاربران اصولگرا بوده است كه در آن از بی توجهی مردم به كشتار مردم یمن انتقاد شده و گفته شده كه مردم به خاطر زنده به گور شدن جوجه ناراحت می شوند اما برای مردم یمن هیچ حسی ندارند. این توئیت ها عموما با هشتگ #جوجه_كشی_حرام انتشار یافته است. كاربری در این راستا توئیتی را منتشر نموده است:
ولی كاش همینقدر كه از مردن جوجه ها ناراحت شدین از شهادت مظلومانه بچه های یمنی هم ناراحت میشدین و اعتراض میكردین

7درصد از لایك ها مربوط به انتقاد از آزار دادن حیوانات بوده است. كاربری در این راستا نوشته است:
یكی از اعمالی كه خیلی زود یقه صاحبِ آنرا میگیرد، آزار و اذیت حیوانات است. همسایه ای داشتیم كه بچه گربه های حیاطِ منزل رو بی جهت بُرد و در بیابانی رها كرد؛ چند روز بعد چنان تصادفی كرد كه تا آستانه ی مرگ رفت. حالا باید منتظر عقوبتِ دنیوی عاملان زنده به گور كردن جوجه ها باشیم..
5درصد لایك ها هم به انتقاد از انسان مدرن مربوط است. كاربری در این راستا توئیتی را منتشر نموده است: امروز در جنوب تهران صد و پانزده میلیون جوجه ی زنده یك روزه و دو روزه برای تنظیم بازار معدوم شدند. چنین جنایتی و موارد مشابه آن، فقط از انسان مدرن، در دنیای مدرن و اقتصاد مدرن بر می آید.
برخی از كاربران هم این شیوه زنده به گور كردن جوجه ها امری طبیعی بوده است كه در مجموع 5 درصد لایك ها را به خود مختص كرده است. كاربری در این راستا نوشته است:
بابای من تحصیلات و كارش پرورش و تغذیه طیوره میگه این جوجه ها از نژاد تخم گذار و جنسیت نر هستن و كشتنشون یك چیز متداوله چون ارزشی ندارن حالا ایندفعه ویدیو اومده بیرون وگرنه همیشه همین كارو میكنن
برخی دیگر از كاربران هم معتقدند كه كه ناراحتی از جوجه كشی توسط كسانی كه گوشت می خورند معنا ندارد و توئیت هایی با این مضمون را لایك كرده اندكاربری در این راستا توئیتی را منتشر نموده است:
این كلیپ كشتن جوجه ها چنان منقلبم كرد كه استوری گوشت آلود اینستاگرامم رو دیلیت كردم و افتادم به گیاهخواری. البته بیشتر به عزادار جوگیری شبیه هستم كه چند روز بعد لباس های سیاهش رو در میاره و میره سراغ بخور، بخور و بزن و بكوب. همیشه همین بوده.
2درصد كاربران هم مبحث زنده به گور كردن جوجه ها را بی اهمیت دانسته و معتقدند موضوعات مهمتری در این راستا وجود دارد.
داده كاوی توئیت های مربوط به جوجه كُشی نشان داده است كه كاربران مختلف درباره زنده به گور كردن جوجه های یك روزه اعراضاتی داشته اند كه در این میان اصولگرایان با ترند كردن یك هشتگ كوشیده اند تا عقاید خویش را در چارچوب این مورد مطرح كنند. اما فضای عمومی پست های پرلایك اینستاگرامی متفاوت بود.
نتایج داده كاوی در اینستاگرام
در فضای اینستاگرام برخلاف توئیتر، انتقاد از مسؤلان كم رنگ تراست. این در شرایطی است كه اخبار زنده به گور كردن جوجه ها به همراه انتشار فیلم، بیشترین مطالب اینستاگرام در این راستا را تشكیل می دهد به نحوی كه كشتن این جوجه ها حداقل 475 هزار بار لایك خورده است كه این یعنی ویدئوهای آن بیشتر دیده شده و در استوری ها هم به صورت وسیعی این مورد نشر پیدا كرده است.

با این وجود فضای عمومی اینستاگرام به نقد مسئولین نپرداخته و قط 7 درصد از لایك ها را به خود مختص كرده است. و مبحث اصلی انتقاد از اصل جوجه كشی بوده است كه در واكنش به آن هم مطالبی در خصوص رایج بودن این نوع جوجه كشی انتشار یافته كه آن مطلب هم بیشتر از 222هزار بار لایك خورده است.
در یك جمع بندی كلی می توان اظهار داشت كه فضای اینستاگرام در مقایسه با توئیتر نسبت به مسئولین كمتر اتقادی بوده است و از طرفی كسانی كه معتقدند این روش كشتن جوجه ها عادی است در اینستاگرام، در مقایسه با توئیتر صدای بلندتری دارند.


1399/02/01
14:14:46
5.0 / ۵
2888
تگهای خبر: اقتصاد , سرویس , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد جوجه كشی و انتقاد توئیتری ها از مسؤلان و توجیه آن در صفحات اینستاگرام
نظر شما در مورد جوجه كشی و انتقاد توئیتری ها از مسؤلان و توجیه آن در صفحات اینستاگرام
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها