كاهش ارزش سهام تامین كننده تراشه های آیفون پس ازانتشارخبرقطع همكاری با اپل

كاهش ارزش سهام تامین كننده تراشه های آیفون پس ازانتشارخبرقطع همكاری با اپل برتریها: تهران – ایرنا - بعد از این كه شركت انگلیسی Dialog Semiconductor برای نخستین بار تایید كرد اپل توانایی فنی و امكانات لازم برای ساخت تراشه های مدیریت توان را در اختیار دارد، ارزش سهام این شركت به میزان 20 درصد كاهش یافت.


به گزارش روز سه شنبه گروه اخبار علمی ایرنا از سی نت، هفته گذشته هم یك روزنامه ژاپنی به نام Nikkei با انتشار این خبر كه اپل می خواهد همكاری خویش را با شركت Dialog قطع كند، به بازار شوك وارد كرد و در نتیجه آن ارزش سهام این شركت كاهش یافت. از روز پنجشنبه گذشته تا كنون ارزش سهام این شركت به یك سوم تقلیل یافته است.
شركت Dialog از حدود 10 سال قبل تراشه های آیفون و بعضی از گجت های اپل را تولید می كند و حدود سه چهارم درآمد آن از همكاری با شركت اپل كسب می گردد. با این حال كه اظهارات این شركت تنها در رابطه با امكان تولید یكی از تراشه های آیفون بوده است، از سوی فعالان بازار بورس بعنوان نشانه ای از قطع همكاری اپل با شركت Dialog تفسیر شد.
شركت اپل در تلاش برای كنترل بیشتر بر فرآیند تولید آیفون، امكانات فنی لازم برای تولید قطعات و كاهش وابستگی به تامین كنندگان را در اختیار گرفته است. در جهت همین اقدامات، چندی قبل اپل همكاری خویش را با شركت انگلیسیImagination Technologies كه طراحی تراشه های آیفون را برعهده داشت، قطع كرده است.
این رویكرد اپل باعث بروز آشفتگی در بازار طراحی و تولید تراشه ها شده است.
علمی (6)**9259**1440
مترجم: سپیده كاشانی** انتشار: گلشن


1396/09/17
23:03:42
5.0 / ۵
4810
تگهای خبر: تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد كاهش ارزش سهام تامین كننده تراشه های آیفون پس ازانتشارخبرقطع همكاری با اپل
نظر شما در مورد كاهش ارزش سهام تامین كننده تراشه های آیفون پس ازانتشارخبرقطع همكاری با اپل
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها