سال 98 چند گوشی در همتا ثبت شد؟

سال 98 چند گوشی در همتا ثبت شد؟ برتریها: طبق تازه ترین آمار انتشار یافته از طرف وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) در سال قبل مجموعا 15 میلیون و 271 هزار و 558 عدد تلفن همراه مسافری، وارداتی و تولیدی در سامانه همتا ثبت شده است.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، در سال قبل حدود سه میلیون و ۸۴۱ هزار گوشی همراه مسافری در سامانه همتا ثبت شده که نسبت به ثبت سه میلیون ۴۰۲ هزار گوشی همراه مسافری در سال قبلش ۱۲.۹ درصد افزایش داشته است.
همین طور واردات گوشی همراه در سال قبل بیش از چهار برابر شده، بطوریکه در سال 1397 و 1398 به ترتیب حدود دو میلیون و ۵۹۴ هزار و ۱۱ میلیون و ۱۲۸ هزار گوشی همراه وارداتی در سامانه همتا ثبت شده که حاکی از افزایش ۳۲۹ درصدی ثبت گوشی همراه وارداتی است.
در این میان آمارها حاکی از کاهش ۱۶.۳ درصدی تولید گوشی همراه در سال قبل نسبت به سال 1397 است، بطوریکه در سال 1398 و 1397 به ترتیب ۳۰۲ هزار و ۱۲۵ عدد و ۳۶۱ هزار و ۱۳۱ عدد گوشی همراه تولیدی در سامانه همتا ثبت شده است.
لازم به یادآوری است که آذر ماه سال قبل انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی مصرف کشور را به صورت ماهانه حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار تا یک میلیون و ۵۰۰ هزار دستگاه تلفن همراه عنوان کرده و از احتمال تلاطم در بازار شب عید به سبب مشکلات شرکت های واردکننده در زمینه تخصیص ارز و ثبت سفارش آگاهی داده بود. اما شیوع ویروس کرونا همه چیز را تغییر داد؛ بطوریکه فروردین ماه امسال حسین غروی رام - رئیس هیئت مدیره انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی - از به صفر رسیدن عرضه موبایل در کشور بعد از شیوع ویروس کرونا آگاهی داد. البته بر طبق این آمار میانگین واردات موباید در هر ماه در سال قبل بیش از یک میلیون و ۲۴۷ هزار عدد بوده است.


منبع:

1399/04/15
18:08:43
5.0 / ۵
2967
تگهای خبر: تولید , شركت , صنعت , گوشی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد سال 98 چند گوشی در همتا ثبت شد؟
نظر شما در مورد سال 98 چند گوشی در همتا ثبت شد؟
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها