خرید جدید اپل برای تبدیل آیفون به كارتخوان سیار

خرید جدید اپل برای تبدیل آیفون به كارتخوان سیار به گزارش برتریها اپل شركت كانادایی موبی ویو را خریداری كرد كه فناوری آن می تواند آیفون را به پایانه پرداخت موبایلی تبدیل كند.به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، فناوری شرکت موبی ویو به خریداران اجازه می دهد از کارت اعتباری خود یا تلفن هوشمند در تلفن دیگری برای انجام پرداخت استفاده کنند. این سیستم با اپلیکیشن کار می کند و بجز تراشه NFC یا ارتباطات میدان نزدیک که از سال ۲۰۱۴ در گوشی های آیفون گنجانده شده است، به سخت افزار دیگری نیاز ندارد.

یک منبع مطلع به بلومبرگ اظهار داشت: اپل حدود ۱۰۰ میلیون دلار برای این استارتاپ کانادایی پرداخت کرده است. موبی ویو دهها کارمند دارد و اپل همه تیم این شرکت را نگه خواهد داشت و آنها به کار از مونترال ادامه می دهند.

سخنگوی اپل در واکنش به این خبر اظهار داشت: اپل گاه به گاه شرکتهای فناوری کوچکتر را خریداری می کند و ما معمولا درباره اهداف یا برنامه هایمان صحبت نمی نماییم.

اپل معمولا استارتاپها را خریداری نموده و فناوری آنها را به یکی از امکانات محصولاتش تبدیل می کند. این شرکت خصوصیت Apple Pay را در سال ۲۰۱۴ به آیفون اضافه کرد که به کاربران امکان می دهد با زدن گزینه فروشگاه، پول کالاهای فیزیکی را پرداخت کنند. اپل سال قبل کارت اعتباری خود به نام اپل کارت را ارائه کرد. ادغام فناوری موبی ویو اجازه خواهد داد هر کسی که یک گوشی آیفون دارد، پرداختها را بدون سخت افزار اضافی دریافت کند.

این فناوری اپل را به رقابت مستقیمتری با شرکت اسکوئر وارد می نماید که فراهم کننده سخت افزار پرداخت و نرم افزار برای تلفنهای هوشمند و تبلتها است.

موبی ویو در وبسایت خود نشان داده است که چگونه یک کاربر میزان مبلغ مبادله را در دستگاه خود تایپ می کند و سپس مشتری، روی کارت اعتباری خود در گوشی اش کلیک می کند تا پرداخت انجام گیرد.

شرکت سامسونگ الکترونیکس سال قبل با موبی ویو وارد همکاری شده بود تا گوشهای سامسونگ از این تکنولوژی استفاده کنند و بازوی ونچر سامسونگ بعنوان سرمایه گذار در این استارتاپ حضور دارد. این شرکت کانادایی تابحال بیشتر از ۲۰ میلیون دلار سرمایه گذاری جذب کرده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، این قرارداد یکی از چندین قراردادی بوده که اپل سال جاری منعقد کرده است. این شرکت به تازگی برنامه هواشناسی دارک اسکای و شرکت پخش محتوای واقعیت مجازی نکست وی آر را خریداری نموده است. سایر خریدهای اپل شامل Voysis، Xenor.ai و Inductiv برای بهبود Siri و هوش مصنوعی و فلیت اسمیت برای مدیریت دستگاه شرکتی بوده اند.
1399/05/12
14:40:45
5.0 / ۵
2414
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد خرید جدید اپل برای تبدیل آیفون به كارتخوان سیار
نظر شما در مورد خرید جدید اپل برای تبدیل آیفون به كارتخوان سیار
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها