چهار كتاب پژوهشی از پژوهشگران كرمانشاهی بخوانید

چهار كتاب پژوهشی از پژوهشگران كرمانشاهی بخوانید برتریها: ایرنا- كتاب های «كرمانشاهان در گذر بزرگ مردان»، «زندگی نامه بزرگان كرمانشاه»، « تاثیر دین در جامعه پیش از اسلام ایران» و « حقانیت ائمه اطهار» از دستاوردهای پژوهشی چهار پژوهشگر كرمانشاهی به ترتیب با اسامی «محسن دركه»، «فرشید یوسفی»، « محمدسعید اعتمادی » و «سجاد محمدی موحد» است.


خوشبختانه در بازار چاپ و نشر در کرمانشاه نویسندگان و کتابها تنها به شعر و داستان محدود نشده است؛ در بین انبوه کتاب های انتشار یافته شاهد انتشار کتاب های پزوهشی و ترجمه نیز هستیم.
این امر می تواند نوید دهنده ترقی و رشد به سمت حرفه ای شدن در تحقیق و ترجمه در زمینه های مختلف علمی و به تبع آن نویسندگی و چاپ و نشر در استان باشد.
مشروح معرفی این چهار کتاب پژوهشی در ادامه تقدیم مخاطبان می شود:
کرمانشاهان در گذر بزرگ مردان: عنوان کتابی تحقیقی تاریخی است که محسن درکه در سال ۱۳۹۸ نگاشته و توسط انتشارات طاقبستان منتشر نموده است؛ در ۴۳۲ صفحه و با شمارگان هزار نسخه به چاپ رسیده است.
این کتاب در ۱۰ فصل به شرح حال شاعران و نویسندگان، نقاشان و خطاطان، موسیقی دانان، پهلوانان و مدال آوران، پزشکان و دانشمندان، کارگزاران دولتی و مبارزان ملی، بنیانگذاران مدارس و تکایا و ابنا و تنهاترین سردار پرداخته است؛ درکه این کتاب را به شیفتگان تاریخ کرمانشاه و جامعه علمی، فرهنگی، هنری و ورزشی ایران زمین تقدیم کرده است.
درکه، زاده سال ۱۳۶۲ در کرمانشاه است؛ وی در رشته روانشناسی تا مقطع دکتری تحصیل کرده است و تابحال بیش از ۲۰۰ مقاله پزوهشی نیز به چاپ رسانده و همچنان مشغول نوشتن کتاب و مقاله است.
او در سال های ۱۳۸۹ و ۱۳۹۰ در دانشگاه رازی دانشجوی برتر و نخبه شناخته شده است و الان مشغول تدریس در دانشگاه های کرمانشاه است.
زندگی نامه بزرگان کرمانشاه: نام کتاب ۲ جلدی از فرشید یوسفی است که در سال ۱۳۹۵ با همکاری ۲ نشر باغ نی و دیباچه انتشار یافته است؛ این کتاب در قطع وزیری و بهای ۳۵ هزار تومان و شمارگان ۲ هزار نسخه به چاپ رسیده است.
در این ۲ مجلد به شرح حال مختصری از خیلی از فرهیختگان کرمانشاهی به ترتیب حروف الفبا پرداخته شده است؛ به علاوه، قسمتی از کتاب به نمایه و تصاویری باکیفیت مناسب اختصاص داده شده است.
یوسفی ادیب نامدار، متولد ۱۳۱۹ کرمانشاه است و به شغل آموزگاری عمر سپری کرده است؛ وی به این کار بسنده نکرده و علاوه بر تربیت شاگردان با حضوری فعال در عرصه فرهنگ و ادب به گردآوری اشعار درگذشتگانی چون تمکین، حیرت و مهجور کرمانشاهی پرداخته است.
اخیرا انتشارات سرانه کتابی را با عنوان «هزاردستان باغ هزار گل» که محتوی مقالات مختلفی درباره ایشان است و به همت حجت الله مولایی فر گردآوری شد، منتشر نموده است؛ به علاوه، ۲ مجموعه شعر هم با عناوین «شهسواران» و «بخته ورارن» که دربردارنده اشعار کُردی خیلی از شاعران کرمانشاهی است، به زودی توسط انتشارات سرانه منتشر خواهد شد.
تاثیر دین در جامعه پیش از اسلام ایران: نام کتاب دیگری است که محمدسعید اعتمادی در سال ۱۳۹۹ به رشته تحریر درآورده و توسط انتشارات سرانه منتشر نموده است؛ این کتاب در قطع رقعی، ۱۹۸ صفحه، بهای ۵۰ هزار تومان و شمارگان هزار نسخه به چاپ رسیده است.
در این کتاب به بررسی تاثیرات ۱۰ دین نظیر زردشت، مانی، مهرپرستی، مزدک، بودا، مسیح و یهود که در جامعه ایران که مردم به آنها اعتقاد داشته اند، در ۱۰ بخش مجزا پرداخته است.
اعتمادی، زاده ۱۳۲۶ سنقر است و تحصیلات خودرا با دیپلم ادبی در آن شهر به انتها برد؛ سپس در سال ۱۳۴۵ تحصیلات خودرا در رشته علوم اجتماعی در دانشکده ادبیات دانشگاه تهران ادامه داد و در مقطع لیسانس فارغ التحصیل شد. بعد از سربازی به استخدام وزارت کشور درآمد و ۳۰ سال در استانداری کرمانشاه و ارگان های تابعه خدمت کرد و در سال ۱۳۷۹ بازنشسته شد. از آن پس به شغل وکالت مشغول شده است.
حقانیت ائمة اطهار: کتاب دیگری است که سجاد محمدی موحد در سال ۱۳۹۸ نوشته است و از طرف انتشارات سرانه چاپ و انتشار یافته است؛ این کتاب در قطع وزیری، ۱۰۸ صفحه، بهای ۲۵ هزار تومان و شمارگان ۲ هزار نسخه به چاپ رسیده است.
این کتاب در پنج فصل به ترتیب با عناوین، پیامبر و ائمة اطهار، حضرت فاطمه (س)، امام علی و امام حسین (ع)، حضرت مهدی (ع) و احادیث متواتر نگاشته شده است.
محمدی موحد متولد ۱۳۶۷ کرمانشاه است؛ وی در رشته مهندسی برق تا مقطع فوق لیسانس تحصیل کرده است ولی به سبب علاقه فردی در مباحث دینی و قرآنی به تحقیق و نشر کتاب در این مساله پرداخته است.منبع:

1399/06/24
23:15:56
5.0 / ۵
2290
تگهای خبر: پژوهش , دانش , علم , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد چهار كتاب پژوهشی از پژوهشگران كرمانشاهی بخوانید
نظر شما در مورد چهار كتاب پژوهشی از پژوهشگران كرمانشاهی بخوانید
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها