فروشگاه گوگل به روی اپلیكیشن های جاسوسی بسته شد

فروشگاه گوگل به روی اپلیكیشن های جاسوسی بسته شد به گزارش برتریها گوگل از اول اكتبر اپلیكیشن های جاسوسی را در فروشگاه برنامه Google Play ممنوع خواهد نمود.به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، این شرکت می خواهد با برنامه هایی که به صورت مخفیانه اطلاعات شخصی کاربران را بدون اطلاع آنها منتقل می کند، روبرو شود.

این تصمیم بر اساس خط مشی گوگل اعلام شده که رفتار فریبکارانه در اپلیکیشن ها را ممنوع کرده است. علیرغم این سیاست، اپلیکیشن های جاسوسی مختلف توانسته اند از این برخورد مصون بمانند.

اپلیکیشن های جاسوسی به شکلی طراحی شده اند که پنهان و غیرقابل شناسایی بمانند و می توانند اطلاعات درباره برنامه هایی که یک شخص استفاده می نماید، افرادی که با آنها در تماس است و محتوای فایلها و عکسهای گالری گوشی را منتقل کنند. به علت این که اپلیکیشن های مذکور مخفی هستند، به سادگی مورد بهره برداری قرار گرفته و از آنها برای سوءاستفاده از افراد استفاده می شود.

با این حال گوگل همچنان اپلیکیشن های کنترل والدین را مجاز شمرده که قابلیتهای مشابه اپلیکیشن های جاسوسی را دارند. تنها تفاوت این است که اپلیکیشن های مذکور باید علامتی را به صورت دائمی نمایش دهند که به کاربر گوشزد می کند تحت ردیابی قرار دارد و عملکرد پنهانی را برای این اپلیکیشن ها دشوارتر می کند.

گوگل پیش از این تبلیغات طراحان اپلیکیشن های جاسوسی در پلت فرم تبلیغاتی خویش را ممنوع کرده بود اما برای اعمال این ممنوعیت گرفتار مشکل بوده است. وبسایت تک کرانچ ماه گذشته گزارش کرده بود چندین شرکت در این عرصه همچنان سرگرم نمایش تبلیغات از راه پلت فرم گوگل هستند.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، فروشگاه Google Play هفته جاری اعلام نمود اپلیکیشن هایی که مالکیت یا هدف اصلی خویش را به درستی عرضه نمی دهند، ممنوع خواهند شد اما چگونگی این سیاست مبهم است و مشخص نیست آیا شامل اپلیکیشن هایی مانند VPN ها یا مسدودکنندگان تبلیغات می شود یا خیر.
1399/06/28
20:57:27
5.0 / ۵
1892
تگهای خبر: سایت , شركت , طراحی , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد فروشگاه گوگل به روی اپلیكیشن های جاسوسی بسته شد
نظر شما در مورد فروشگاه گوگل به روی اپلیكیشن های جاسوسی بسته شد
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها