فردا، آخرین مهلت ثبت نام اینترنت رایگان دانشگاهی

فردا، آخرین مهلت ثبت نام اینترنت رایگان دانشگاهی اینترنت رایگان برای دانشجویان هنگام استفاده از سامانه های آموزش مجازی دانشگاه ها در حالی فراهم شده كه مشخصات برخی مراكز آموزشی در سامانه مربوط درج نشده و امكان ثبت نام و درج اطلاعات توسط مدیر فناوری آن مركز، فقط تا 30 مهرماه میسر است.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، بعد از تصمیم به برگزاری کلاس های دانشگاه ها به صورت مجازی به سبب گسترش ویروس کرونا در کشور، یکی از مسائل اصلی برای آموزش مجازی دانشجویان، بحث تهیه اینترنت و هزینه بر بودن آن است، بنا بر این دانشجویان خواهان رایگان شدن حجم اینترنت مصرفی کلاس های مجازی شدند و وزارت ارتباطات وعده هایی را در امتداد رایگان شدن اینترنت آموزش مجازی داد.
البته از همان ابتدا برخی دانشجویان عنوان کردند که حضور در کلاس های آنلاین از حجم اینترنت آنها کم می کند که در توضیح این موضوع، عنوان شد که فهرستی از دانشگاه ها و وزارت علوم، وزارت بهداشت و مراکز حوزوی به وزارت ارتباطات داده شده، در صورتیکه ممکنست هنگام استفاده از خدمات آنلاین دانشگاه، آی پی عوض شود و آی پی جدید در فهرست نباشد.
از آنجاکه سایت ها بر اساس آی پی اعلام شده از جانب وزارت علوم به صورت رایگان محاسبه می شوند و بخش فنی دانشگاه باید در همان آی پی که معرفی شده، سرویس بدهد، درصورتی که بعد از ورود به سایت و سامانه مورد نظر دانشگاه و هنگام ورود به جلسه آنلاین، آی پی تغییر کند، این مساله موجب کم شدن حجم دانشجو می شود.
در واقع با توجه به این که بیشترین حجم مورد نظر در استفاده از خدمات آموزشی، هنگام برگزاری کلاس های آنلاین از ترافیک کاربران کم می شود، اینطور بنظر می رسد که رایگان شدن تعرفه سایت ها عملا تاثیری در مصرف کاربران نداشته است و دانشجویان همچنان باید هزینه ترافیک مورد نظر را بپردازند.
همین طور مدتی پیش محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- اعلام نمود اینترنت «رایگان» برای همه دانشجویان کشور، در هنگام استفاده از سامانه های آموزش مجازی دانشگاه ها فعال شده و مشاهده فهرست سامانه های فعلی مشمول طرح و همین طور ثبت نام سامانه های جدید توسط دانشگاه ها بوسیله سایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات میسر است.1399/07/29
20:22:52
5.0 / ۵
1565
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد فردا، آخرین مهلت ثبت نام اینترنت رایگان دانشگاهی
نظر شما در مورد فردا، آخرین مهلت ثبت نام اینترنت رایگان دانشگاهی
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها