دعوت از شركت ها برای توسعه سامانه زیرنویس خودكار فیلم

دعوت از شركت ها برای توسعه سامانه زیرنویس خودكار فیلم به گزارش برتریها به منظور بهره گیری بیشتر افراد ناشنوا یا كم شنوا از فیلمهای آموزشی فراخوانی برای كمك به توسعه و تولید سامانه های زیرنویس خودكار برای این نوع فیلمها به زبان فارسی منتشر گردید.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، با شیوع بیماری ناشی از کرونا در ایران و تغییر شیوه آموزشی کشور به مدل آنلاین و برخط، این سبک از آموزش برای افراد دارای معلولیت های ناشنوایی، کم شنوایی مشکل است و این افراد از فهم برخی مطالب عرضه شده بازمی مانند.
با عنایت به این که ناشنوایان، کم شنوایان و افراد دارای ناتوانی های جسمی و ذهنی نمی توانند از فیلمهای آموزشی به خوبی استفاده کنند، فراخوانی توسط ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجتیال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منتشر گردید تا ایجاد سامانه زیرنویس خودکار فیلمهای آموزشی فارسی با کمک خلاقان و صاحبان ایده امکان سنجی شود.
یکی از پیچیدگی های طراحی این سامانه، بازشناسی گفتار محاوره ای فارسی است. چون بیان افرادی که در این برنامه ها، آموزش می دهند معمولا به صورت گفتار محاوره ای است، بنابراین باید این سامانه ها توانایی تبدیل گفتار محاوره ای به زیرنویس را داشته باشند.
بر مبنای اعلام مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم برای توسعه سامانه زیرنویس خودکار فیلمهای آموزشی فراخوانی منتشر و اعلام نموده است از طرح های فناورانه تولید این سامانه در چارچوب اعطاء تسهیلات بلاعوض و وام حمایت می کند. همه علاقه مندان و صاحبان ایده می توانند تا آخر آبان ماه سالجاری نسبت به ارسال طرح های پیشنهادی خود اقدام نمایند.
منبع:

1399/08/21
22:32:14
5.0 / ۵
1318
تگهای خبر: آنلاین , اقتصاد , تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد دعوت از شركت ها برای توسعه سامانه زیرنویس خودكار فیلم
نظر شما در مورد دعوت از شركت ها برای توسعه سامانه زیرنویس خودكار فیلم
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها