سكوت را بشكنید

سكوت را بشكنید به گزارش برتریها تهران_ ایرنا_ روزنامه اعتماد در یادداشتی نوشت: امروزه در نظام بین الملل برای دفاع از حقوق بشر، برای مقابله با تروریسم و موضوعاتی شبیه به آن شعارهای زیادی مطرح می شود.


روزنامه اعتماد نهم آذر یادداشتی به قلم رامین مهمانپرست سخنگوی اسبق وزارت امور خارجه و سفیر فعلی ایران در لهستان و لیتوانی منتشر نمود و نوشت: زمانی که یک چهره علمی در ایران هدف قرار گرفته می شود، جامعه جهانی به راحتی این جنایت را نادیده می گیرد. جنایت هایی در سطح ترور دانشمند شهید فخری زاده که در چارچوب تروریسم دولتی، با تایید مقامات امریکایی، همکاری مستقیم رژیم صهیونیستی و استفاده از گروه تروریستی منافقین در خاک جمهوری اسلامی ایران صورت می گیرد در کمال تاسف به امری عادی برای نظام بین المللی بدل شده است و اغلب کشورها بدون توجه به تبعات این اقدامات ضد بشری از کنار آن می گذرند…
استفاده از استانداردهای دوگانه از جانب سازمان های بین المللی یک لکه ننگ بر دامان آنهاست که ثابت می کند تکیه بر شعارهایی نظیر حقوق بشر و محکوم کردن تروریسم ابزاری سیاسی برای این سازمان ها به منظور تحت فشار گذاشتن کشورهای مستقل است. سازمان های بین المللی و برخی کشورها که داعیه دار امر حقوق بشر هستند، هر زمان که منافع شان ایجاب کند بر لزوم رعایت آن پای می فشارند و هر زمان که احساس کنند امکان دارد پافشاری بر حقوق بشر و محکوم کردن تروریسم به ضرر آنها تمام شود، سکوت پیشه می کنند.
اینکه کشورها یا نهادهای بین المللی به حقوق بشر و نظایر آن به مثابه واژه هایی زیبا بنگرند که هر زمان نیاز بود کشوری مستقل تحت فشار قرار گیرد، به آنها رجوع کنند و افکار عمومی را با استفاده از این واژگان زیبا تحریک کنند، سبب می شود که این سازمان ها اعتبارشان را از دست داده و دیگر برای حل بحران های بین المللی کارگشا نباشند. نمی توان مدعی انسانیت و آزادی بود و چشم بر جنایاتی در این سطح فروبست.
نمی توان ایستاد و نگاه کرد که تروریسم دولتی در روز روشن یک چهره علمی و یک دانشمند برجسته را هدف قرار می دهد و بعد هیچ اقدامی صورت نداد. جهان باید چشمان خویش را باز کند، این جنایت آشکار را ببیند و ضد عاملان و آمران متحد شود. بر کسی پوشیده نیست که رئیس جمهور امریکا از شکست در انتخابات ریاست جمهوری عصبانی است و احساس می کند سیاست هایش در جهت حمایت همه جانبه از رژیم اسراییل و اعمال فشار حداکثری هیچ نتیجه ای در بر نداشته است.
در این شرایط او با همراهی نخست وزیر رژیم اسراییل تصمیماتی غیرمنطقی و شتابزده اتخاذ می کند که این تصمیمات آرامش و ثبات را در خاورمیانه به خطر می اندازد. دونالد ترامپ مشاورانی را کنار خود می بیند که نشست های مشترک زیادی با سازمان منافقین داشتند و آشکارا از کوشش برای براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران سخن می گفتند؛ مشاورانی که با وی در اقدامات وقیحانه ای نظیر ترور سردار سلیمانی همراه شدند و امریکا در اقدامی کم سابقه در عرصه بین المللی ترور یکی از مقامات ارشد کشوری دیگر را بر عهده گرفت. حالا این گروه باید عرصه سیاست را ترک کند و می داند که دستاوردی برای عرضه به افکار عمومی ندارند.
به همین دلیل سیاست خطرناکی را در پیش گرفته که بر مبنای آن اقداماتی شرورانه ضد ایران صورت می دهد تا مقامات ایرانی را به واکنش های تند وا دارند. هدف آنها به هم زدن بازی و تغییر شرایط سیاسی منطقه است تا بتوانند جامعه بین المللی را ضد ایران متحد کنند.
هر چند کسی که دست به این گونه جنایات می زند و از تروریسم بعنوان ابزاری برای دستیابی به مقاصد سیاسی خود بهره می جوید باید منتظر پاسخ درخور باشد، اما در کنار این مورد که حق واکنش و اقدام متقابل برای جمهوری اسلامی محفوظ است دستگاه سیاست خارجی و دستگاه قضایی ایران باید این جنایات را در صحنه های بین المللی پیگیری کنند. این جنایات باید در عرصه بین المللی مطرح شود و مستندات بسیار زیادی که پیرامون عملیات های تروریستی مختلف در ایران وجود دارند، علنی شود تا جامعه بین المللی برای نشان دادن واکنش مناسب تحت فشار قرار گیرد.منبع:

1399/09/09
22:53:23
5.0 / ۵
1704
تگهای خبر: دانش , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد سكوت را بشكنید
نظر شما در مورد سكوت را بشكنید
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها