میت رامنی سناتور آمریكایی و نامزد سابق حزب جمهوریخواه سال ۲۰۱۲:

ترامپ وجهه آمریكا را خراب كرده است

ترامپ وجهه آمریكا را خراب كرده است روزنامه جام جم در گفتگو با میت رامنی سناتور آمریکایی آورد: صراحتا بگویم که با ادعای ترامپ در مورد تقلب در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ مخالف هستم معتقدم که زیر سوال بردن انتخابات آمریکا از جانب ترامپ اشتباه است و بنیان های حزب جمهوریخواه و به صورت کلی جمهوریت در آمریکا را سست کرده است.


روزنامه جام جم سه شنبه ۲۵ آذر در گفتگو با میت رامنی، سناتور آمریکایی و نامزد سابق حزب جمهوریخواه سال ۲۰۱۲، آورده است: قرار است امروز (دوشنبه) مجمع گزینندگان الکترال، نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ را اعلام کنند. این در شرایطی است که مطابق آرای اعلام شده از جانب ایالات مختلف، بایدن با کسب ۳۰۶ رای الکترال، برنده انتخابات ریاست جمهوری سال جاری شده است. با همه این اوصاف، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری فعلی آمریکا نتایج انتخابات را نپذیرفته و خویش را پیروز این آوردگاه سیاسی می داند. برخی اعضای مجلس نمایندگان و سناتورهای حزب جمهوریخواه هم از ادعای تقلب در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا حمایت کرده اند. در این خصوص میت رامنی، سناتور حزب جمهوریخواه و نامزد این حزب در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۲، گفت وگویی با جام جام انجام داده است:
ترامپ صراحتا از تقلب در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به میان می آورد و اعتقاد دارد که در شش ایالت جورجیا، آریزونا، نوادا، پنسیلوانیا، ویسکانسین و میشیگان، آرای وی به سود بایدن به گردش درآمده و شمارش شده است. برخی سناتورهای حزب شما (حزب جمهوریخواه) مانند تام کاتن و تد کروز از این مسئله حمایت کرده اند. چه تحلیلی در این خصوص دارید؟
باید صراحتا بگویم که با ادعای ترامپ در مورد تقلب در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ مخالف هستم. معتقدم که زیر سوال بردن انتخابات آمریکا از جانب ترامپ اشتباه است و بنیان های حزب جمهوریخواه و به صورت کلی جمهوریت در آمریکا را سست کرده است. رئیس جمهوری فعلی آمریکا (ترامپ) می تواند به راهکارهای قانونی در مورد دفاع از آنچه حق خود می داند، استفاده نماید. ترامپ این اقدامات را هم صورت داده است. او درخواست بازشماری آرا (به صورت دستی) را در ایالت جورجیا بیان کرد و البته در نهایت به نتیجه ای هم نرسید. همینطور ترامپ بعنوان یکی از نامزدهای انتخابات، می تواند خواهان تحقیق رسمی در مورد بی نظمی های صورت گرفته در روند برگزاری انتخابات سال جاری شود.
انجام این کارها و شکایات، طبیعی است و کسی بابت آنها ترامپ را سرزنش نکرده و نخواهد کرد. اما ترامپ حالا مبحث دیگری را مطرح می کند. او می گوید سیستم انتخاباتی آمریکا فاسد است و آرا در انتخابات دزدیده شده و رسما در انتخابات تقلب شده است. این ادعاهای بی پروا، به وجهه سیاسی آمریکا در سرتاسر جهان صدمه می رساند و نهادهای جمهوریتی در ایالات متحده را تضعیف می کند. همینطور این ادعاها به شعله ور شدن احاساسات مخرب و خطرناک منجر می شود. در هر حال، این مسؤولیت پذیری باید قاعدتا در سیاستمداران وجود داشته باشد.
با عنایت به طرح مکرر ادعای ترامپ در خصوص تقلب در انتخابات ریاست جمهوری و اسنادی که در این خصوص از جانب رودی جولیانی، وکیل وی و دیگران عرضه شده است، چه چشم اندازی را برای آمریکا پیشبینی می کنید؟
من تنها یک مبحث را مد نظر قرار می دهم. به صورت کلی باید همه آرا در انتخابات ریاست جمهوری شمرده شوند. این فرایند طولانی است. در هر حال، بعد از شمارش آرا، اگر هریک از نامزدها ادعایی در مورد تقلب یا تخلف در انتخابات داشتند، باید از راه دادگاه ها (دادگاه های ایالتی و دیوان عالی آمریکا) آنرا مطرح کنند. مسیر قانون مشخص است. این ضروریست که ما به قانون اساسی و مردم احترام بگذاریم.
با حضور جو بایدن در راس معادلات سیاسی و اجرایی ایالات متحده، همکاری شما بعنوان سناتوری جمهوریخواه، با دولت دموکرات بعدی این کشور چگونه خواهد بود؟
باآنکه در مسند ریاست جمهوری و رهبری فردی واشنگتن در کاخ سفید، تغییر ایجاد خواهد شد اما اولویت ها و اهداف من ثابت مانده است. من به ایده های محافظه کارانه و جمهوریخواهانه خودم می اندیشم و آنها را بطور قطع در دوران ریاست جمهوری بایدن هم پیگیری خواهم کرد. همینطور با سیاستمدارانی که دارای حسن نیت باشند، در هر دو حزب جمهوریخواه و دموکرات کار خواهم کرد. باید بگویم که چالش های پیش روی آمریکا زیاد است. با این وجود معتقدم که اگر ما (دموکرات ها و جمهوریخواهان) با یکدیگر همکاری نماییم، می توانیم از پس این چالش ها برآییم.

میت رامنی در یک نگاه
میت رامنی، مدیر اقتصادی، تاجر، سرمایه گذار، دولتمرد مشهور آمریکایی و سناتور منتخب ایالات متحده از یوتا است. رامنی هفتادمین فرماندار ماساچوست از سال ۲۰۰۳تا ۲۰۰۷و نامزد حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال۲۰۱۲ بود. رامنی در سال ۲۰۰۸ میلادی هم کوشش کرد تا بعنوان نامزد نهایی جمهوریخواهان در مقابل اوباما (نامزد حزب دموکرات) قرار گیرد اما در رقابت های مقدماتی از جان مک کین، سناتور سابق ایالت آریزونا شکست خورد. سرانجام رامنی توانست در رقابت های مقدماتی انتخاباتی جمهوریخواهان در سال ۲۰۱۲ پیروز شود و به رقابت نهایی با اوباما راه پیدا کند. رامنی در آن رقابت از رئیس جمهوری اسبق آمریکا شکست خورد.
رامنی بعد از شکست در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۲، کماکان بعنوان چهره ای اثرگذار در حزب جمهوریخواه به ایفای نقش پرداخته است. برخی تحلیل گران از رامنی بعنوان نامزد مطلوب سران حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری آینده( ۲۰۲۴) نام می برند. رامنی پیش از انتخابات ریاست جمهوری سال جاری، پیشبینی کرده بود که ترامپ در انتخابات پیروز می شود. بعد از انتخابات هم رامنی بارها تاکید کرده که ترامپ بی سر و صدا و آرام کاخ سفید را ترک نخواهد کرد و به منازعه با ساختار انتخاباتی و سیاسی ایالات متحده آمریکا ادامه خواهد داد.


1399/09/25
12:34:17
5.0 / ۵
1151
تگهای خبر: اقتصاد , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد ترامپ وجهه آمریكا را خراب كرده است
نظر شما در مورد ترامپ وجهه آمریكا را خراب كرده است
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها