وزیر ارتباطات:

تمام روستاهای مرزی بالای ۲۰خانوار تحت پوشش اینترنت قرار می گیرند

تمام روستاهای مرزی بالای ۲۰خانوار تحت پوشش اینترنت قرار می گیرند به گزارش برتریها سیستان و بلوچستان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: روستاهای بالای ۲۰خانوار در مناطق مرزی تحت پوشش اینترنت قرار می گیرند و روستاهای اطرافشان هم از نعمت اینترنت برخوردار می شوند.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا محمدجواد آذری جهرمی که ۱۲ دیماه به منظور بررسی میدانی وضعیت ارتباطات روستاهای منطقه سیستان به همراه استاندار سیستان و بلوچستان به شمال این استان سفر کرده بود؛ در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه تا کنون ۲۵۰۰ روستا به شبکه ارتباطات متصل شده؛ اضافه کرد: ۱۲۰۰ روستای فاقد دسترسی به اینترنت باقیمانده است که در تلاش هستیم اتصال آنها تا آخر دولت دوازدهم به پایان برسد.
وی افزود: همه ی این روستاها به صورت جداگانه بررسی و ظرفیت های مورد نیاز آنها استخراج شده و برخی از این روستاها هم احتیاج به تصمیم گیری میدانی دارد تا بر این اساس ملاحظات لازم در طراحی ها لحاظ شود.
وزیر ارتباطات بیان نمود: روستاهای بالای ۲۰خانوار در مناطق مرزی و روستاهای همجوارشان از نعمت اینترنت برخوردار می شوند و برخی ایستگاه ها و پایانه های مرزی جدیدالاحداث که نیازمند اتصال به شبکه فیبر نوری هستند هم برای اتصال آنها برنامه ریزی شده است.
آذری جهرمی خاطرنشان کرد: با اتصال این مناطق به اینترنت، تفاوتی بین دانش آموزان، دانشجویان و شهروندان ساکن مناطق مرزی و شمال شهر تهران به لحاظ دسترسی به اینترنت وجود نخواهد داشت.
استاندار سیستان و بلوچستان هم اجرای طرح های زیرساختی مخابراتی را نیاز جدی استان بخصوص برای امور تحصیلی و اشتغال و سایر امور زندگی دانست.
احمدعلی موهبتی اجرای طرح های حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات را مستلزم همراهی مردم و همه دستگاههای اجرایی دانست.

وی با اشاره به اینکه راه اندازی یک سایت با هزینه های سنگین ایجاد می شود؛ اظهار نمود: مردم از دولت انتظار دارند که اقدامات خوبی انجام دهد و دولت هم انتظار دارد که نگهداری از تجهیزات و استفاده از سیستم را متعلق به خودشان بدانند و کمک کنند که این خدمات دوام و بقا داشته باشد.
منبع:

1399/10/14
01:17:34
0.0 / ۵
1113
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد تمام روستاهای مرزی بالای ۲۰خانوار تحت پوشش اینترنت قرار می گیرند
نظر شما در مورد تمام روستاهای مرزی بالای ۲۰خانوار تحت پوشش اینترنت قرار می گیرند
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها