افزایش تعرفه مخابراتی به نفع بازیگران حوزه ارتباطات و مشتریان است؟

افزایش تعرفه مخابراتی به نفع بازیگران حوزه ارتباطات و مشتریان است؟ برتریها: دبیر سندیکای صنعت مخابرات معتقد می باشد افزایش تعرفه و هزینه اتصال و نگهداری در وضعیت کنونی، به نفع تمام بازیگران حوزه ارتباطات و حتی انواع مشتریان شامل تجاری و خانگی است.


به گزارش برتریها به نقل از شرکت مخابرات ایران، فرامرز رستگار- دبیر سندیکای صنعت مخابرات با تبیین شرایط حال حاضر در بخش زیرساختی تلفن ثابت، حمایت سندیکای مخابرات را از افزایش منطقی و بهینه تعرفه خدمات در این بخش اعلام نمود و اضافه کرد: علیرغم تصور ظاهری، افزایش تعرفه و هزینه اتصال و نگهداری در وضعیت کنونی به نفع تمام بازیگران حوزه ارتباطات و حتی انواع مشتریان شامل تجاری و خانگی است.
وی بیان نمود: اگر از دیدگاه کلان اقتصادی به صنعت مخابرات نگاه نماییم، نظام تعرفه بندی متناسب با تورم موجود، اثر به سزایی در بازگشت سریع تر سرمایه گذاری های انجام شده، توسعه آسان تر شبکه و رضایت بیشتر مشتریان دارد. به همین دلیل، برای رسیدن به حداکثر بهره وری، باید نظام درستی در تعیین میزان تعرفه منظور کرد.
وی اضافه کرد: در صورت وقوع تحول نگاهی در نگاه تصمیم سازان، خدمات و بخش توسعه زیرساختی شرکت مخابرات ایران بعنوان اپراتور محوری بازار ارتباطات، پیشرفت قابل توجهی خواهد یافت که سود آن بیشتر از همه برای تمام مجموعه حاکمیت و مشتریان با دریافت خدمات فراتر از وضعیت کنونی در بخش های مختلف شامل صوت و دیتا بخصوص در بخش های FTTH و VDSL محقق خواهد شد.
دبیر سندیکای مخابرات افزود: الان با وجود تمامی محدودیت های تعرفه ای و رگولاتوری، تحولات قابل ملاحظه ای در حوزه تلفن ثابت در کشور رخ داده و بر مبنای آمار، ایران در میان کشورهای حوزه خاورمیانه از نظر ضریب نفوذ، دارای جایگاه مناسب و قابل قبولی است، اما این مورد صرفاً کافی نبوده و وضعیت کشورمان در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات با حمایت تعرفه ای از شرکت مخابرات، به یک دگرگونی اساسی منجر می شود.

انجام تعهدات شرکت مخابرات در گرو اصلاح تعرفه هاست
مجید سلطانی - مدیرعامل شرکت مخابرات هم پیش از این عنوان کرده بود: در صورت اصلاح و افزایش منطقی تعرفه ها، شرکت مخابرات ایران می تواند به تعهدات فنی و غیرفنی خود ازجمله تعهدات نسبت به کارکنان، بازنشستگان، کارگزاران، پیمانکاران و تمامی ذی نفعان شرکت عمل کند. درحال حاضر با عنایت به تورم موجود در جامعه تمامی تعرفه های سازمان ها و شرکتهای خدماتی چندین بار افزایش یافته، درحالی که چندین سال است تغییری در تعرفه های مخابرات صورت نگرفته و با عنایت به تورم موجود، این سطح از تعرفه جوابگوی هزینه های شرکت مخابرات ایران نیست.
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران به هزینه های بالای شرکت در بخش نگهداری خطوط تلفن ثابت اشاره نمود و اظهار داشت: ما به دنبال سود در حوزه ثابت نیستیم و تنها هدفمان این است که جلوی ضرر موجود را بگیریم و حداقل هزینه های نگهداری موجود در تلفن ثابت جبران شود. امیدواریم با کمک شورای رقابت و کمیسیون تنظیم مقررات این تعرفه ها به صورت منطقی اصلاح گردد تا شرکت مخابرات ایران بتواند از تنگناهایی که در این چند سال گریبان شرکت را گرفته، بیرون بیاید و بتواند به تعهدات خود به کارکنان و بازنشستگان شرکت عمل کند.
وی اضافه کرد: درحال حاضر هزینه نگهداری یک خط تلفن حدود ۱۵هزارتومان و درآمد به دست آمده از آن خط حدود ۶۰۰۰ تومان است، درواقع شرکت مخابرات حدود ۱۰هزارتومان ضرر برای هر خط تلفن در ماه متحمل می شود که این مقدار برای ۲۸میلیون خط ثابت مورد محاسبه قرار می گیرد که شرکت مخابرات را با زیان قابل توجهی در این عرصه روبه رو می کند. ازاین رو کمک و یاری شورای رقابت و کمیسیون تنظیم مقررات و اصلاح و افزایش تعرفه ها راهی برای جبران این ضررها و هزینه های شرکت است. شرکت مخابرات ایران هم اکنون علاوه بر اصلاح تعرفه ها، راه های عملیاتی دیگر کسب و کار را هم دنبال می کند.
منبع:

1399/10/15
01:10:02
0.0 / ۵
1062
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد افزایش تعرفه مخابراتی به نفع بازیگران حوزه ارتباطات و مشتریان است؟
نظر شما در مورد افزایش تعرفه مخابراتی به نفع بازیگران حوزه ارتباطات و مشتریان است؟
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها