ارزیابی شفافیت درگاه های وزارتخانه ها عرضه می شود

ارزیابی شفافیت درگاه های وزارتخانه ها عرضه می شود به گزارش برتریها رئیس کارگروه تعامل پذیری دولت الکترونیکی اعلام نمود ارزیابی شفافیت درگاه های وزارتخانه ها در جلسه ۲۰ام شورای اجرایی فناوری اطلاعات کشور ارائه خواهد شد.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، بارها از جانب کارشناسان گفته شده اگر در جهت تسریع راه اندازی دولت الکترونیکی تلاش نماییم، فساد کاسته می شود و مردم نباید برای دریافت خدمات به طبقات بالای یک ساختمان اداری بروند. در نتیجه با «دولت همراه» به جای این که نیاز باشد مردم برای دریافت خدمات رجوع کنند، می توان خدمات دولتی را همه وقت و همه جا به مردم عرضه داد. این خصوصیت متمایز دولت همراه نسبت به گروه هاست.
این روزها و در شرایطی که به علت انتشار کرونا در کشور، یکی از مهم ترین راه های پیشگیری از گسترش بیشتر این ویروس، تا حد ممکن خانه نشینی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی عنوان شده، دولت الکترونیک و عرضه خدمات دولتی به صورت غیرحضوری و الکترونیکی یکی از مهم ترین اقداماتی است که می تواند مورد توجه افرادی که به این خدمات نیاز دارند قرار بگیرد.
هرچند به نظر می آید برخی دستگاه ها تمایل چندانی برای یکپارچه کردن خدمات الکترونیکی ندارند. برخی سازمان ها میانه ای با الکترونیکی شدن ندارند، برخی روش خویش را برای عرضه خدمات به صورت الکترونیکی در پیش می گیرند و شاید تنها عده ی معدودی درخواست وزارت ارتباطات برای یکپارچه شدن خدمات را اجابت کنند.
در این راستا رضا باقری اصل -رئیس کارگروه تعامل پذیری دولت الکترونیکی- در توییتر نوشت: در جلسه ۲۰ام شورای اجرایی نتایج ارزیابی خدمات الکترونیکی، ۱۵۷دستگاه اجرایی که با همکاری سازمان فناوری اطلاعات و مشارکت دستگاههای اجرایی تهیه شده ارائه خواهد شد. هفته آتی ارزیابی شفافیت درگاه های وزارتخانه ها را در جلسه ۲۰ام شورای اجرایی فناوری اطلاعات کشور ارائه خواهیم کرد.
منبع:

1399/11/08
23:12:58
0.0 / ۵
1186
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد ارزیابی شفافیت درگاه های وزارتخانه ها عرضه می شود
نظر شما در مورد ارزیابی شفافیت درگاه های وزارتخانه ها عرضه می شود
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها