اختتام و شروع یك سده

اختتام و شروع یك سده به گزارش برتریها روزنامه ایران در یادداشتی آورده است: قرن 14 خورشیدی با تمام خوبی ها و بدی هایش روبه اتمام است و با تمام پستی و بلندی هایی که دارد اما همچون تمام سده ها یک خبر در نوک هرم حیات بشر قراردارد و هر لحظه به تمام بشریت چشمک می زند!روزنامه ایران پنجشنبه ۱۶ بهمن با درج یادداشتی به قلم دکتر حسین کرمانپور مدیر بخش اورژانس بیمارستان سینا، نوشت: «سلامتی» واژه ای که امروز در آخر قرن چهارده به بشریت ثابت کرده است اگر سرسری گرفته شود می تواند، همه چیز زندگی انسان را متحول کند. این چه خصیصه ای است که در آغازین سالهای قرن ۲۱ میلادی و انتهایی ترین ساعات قرن ۱۴ شمسی، موجب می شود تاریخ بشریت ازآسیب حوادث تهدیدکننده سلامتی، باردیگر دستخوش تغییرات مشرف و هولناک شود.انسانی که بمب اتم را ساخته، انسانی که اینترنت را خلق کرده و انسانی که از دورترین و عمیق ترین نقاط کره خاکی موادی را استخراج می کند که زندگی اش را مرفه سازد و گذر عمر را آسان، درست از جایی ضربه می خورد و به خاک سیاه می نشیند که اجدادش از قرن ها قبل! چرا؟


چون بشر امروز از باختر تا خاور از شمال تا جنوب جاده های سلامتی اش را به سمت بیماری گشوده است! عوامل بیماری زا به آسانی در جاده های زندگی انسان امروز در ترددند در صورتیکه در کوچه پس کوچه های زندگی بشر عوامل حیات بخش و سلامت زا با محدودیت ها، عبور ممنوع ها، سرعت گیرها و ایست و بازرسی های آزارنده روبه روست. آدم امروز منابع سلامت بخش را خرج عوامل سلامت سوز می کند و در یک کلام بشر امروز بیش از آنکه از سلامتی درآمد حاصل کند از ناسلامتی روزگار می گذراند! این یک توحش مدرن است که همزمان به آن عادت کرده ایم. فرقی نمی کند چه کسی باشیم؟درسخوان و مدرن باشیم تا بدوی و بیسواد! همه در یک آوردگاه شریک هستیم!‍ «ناسلامتی»! میدان نبردی ساخته ایم که سربازانش برای بیماری می جنگند تا سلامتی! بیایید با سرعتی به قدرت نور از این میدان جنگ و خون فاصله گرفته و از بالایی نورانی و عالمانه به این آوردگاه نگاه بیندازیم! اگر از چنین مسافتی به این فاجعه بنگریم به نیکی در خواهیم یافت که ما در قرن ۱۴ قبل از آنکه سلامتی را هدف قرار داده باشیم، ناسلامتی را آمال خود کرده ایم.


بشر امروز؛ کم تحرک - بد غذا و خوراک - بد عادت - بد مصرف - رقصنده ای خمود و بی هدف است. بهار امسال ایرانی، سده ۱۵ آغاز می شود. آیا می توان در این آغازین روزهای سده جدید نگرش خودرا تغییر دهیم تا سلامتی قرن ۱۴ را به تعریف جدیدی در قرن ۱۵ تغییر و تفسیر کنیم؟ هموطن یا بهتر بگویم هر ایرانی که این جملات را می خواند باید عزم خودرا جدی کند تا از بلایای پیش رو بکاهد و به سلامتی خوشامد بگوید. «کرونا» شاید زنگ خطری بود که به همه ما بگوید تا اینجای کار جهان موفقی نساختیم.منبع:

1399/11/16
18:14:58
0.0 / ۵
1339
تگهای خبر: اینترنت , هارد
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد اختتام و شروع یك سده
نظر شما در مورد اختتام و شروع یك سده
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها