ارزیابی رییس مایكروسافت از هك سولار ویندز

بزرگ ترین و پیشرفته ترین عملیات هك تاریخ

بزرگ ترین و پیشرفته ترین عملیات هك تاریخ برتریها: رئیس مایکروسافت گفت عملیات هکی که از یک شرکت فناوری آمریکایی بعنوان سکویی برای نفوذ به آژانسهای دولتی آمریکا استفاده کرد، بزرگ ترین و پیشرفته ترین عملیات هکی بوده که تا حالا در جهان مشاهده شده است.به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، این عملیات که در دسامبر شناسایی شد و دولت آمریکا هکرهای تحت حمایت دولت روسیه را عامل آن معرفی نمود، با آلوده کردن آپدیت نرم افزار مدیریت شبکه اوریون شرکت سولار ویندز به هزاران شرکت و سازمان دولتی مشتری این شرکت رخنه کرده بود. سولار ویندز در سطح جهانی ۳۰۰ هزار مشتری همچون بیشتر شرکتهای لیست ۵۰۰ فورچون را دارد و تعدادی از حساسترین بخشهای دولتهای آمریکا و انگلیس مانند کاخ سفید و وزارتهای دفاع از خدمات این شرکت استفاده می نمایند.

هکرها به ایمیلهای وزارتخانه های خزانه داری، دادگستری و تجاری و آژانسهای دیگر دسترسی پیدا کردند.

کارشناسان امنیتی اعلام نمودند ماهها زمان خواهد برد تا سیستمهای آلوده شناسایی شده و هکرها از شبکه ها پاکسازی شوند.

برد اسمیت، رئیس شرکت مایکروسافت در مصاحبه با برنامه ۶۰ دقیقه شبکه سی بی اس اظهار داشت: از نقطه نظر یک مهندس نرم افزار، تصور می کنم درست باشد که بگویم این عملیات بزرگ ترین و پیشرفته ترین عملیات هکی بوده که تا حالا در جهان مشاهده شده است.

این عملیات هک حداکثر ۱۸۰۰۰ هزار مشتری شرکت سولار ویندز را که از این نرم افزار مدیریت شرکت سولار ویندز استفاده می نمایند، در معرض لطمه پذیری قرار داد.

برت اسمیت اظهار داشت: وقتی در مایکروسافت به تحلیل این عملیات پرداختیم، از خودمان پرسیدیم چه تعداد مهندس روی این حملات کار کرده اند و پاسخی که به آن رسیدیم، مطمئنا بیش از هزار نفر بود.

سرویسهای اطلاعاتی آمریکا ماه گذشته اعلام نمودند احیانا روسیه پشت پرده حملات هک سولار ویندز بوده که بنظر می رسد هدف آن جمع آوری اطلاعات بوده است و عملیات تخریبی را دنبال نمی کرد.

بر اساس گزارش رویترز، روسیه مسئولیت داشتن در این حمله هک را رد کرده است.

منبع:

1399/11/27
14:46:45
0.0 / ۵
1087
تگهای خبر: آژانس , خدمات , سرویس , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد بزرگ ترین و پیشرفته ترین عملیات هك تاریخ
نظر شما در مورد بزرگ ترین و پیشرفته ترین عملیات هك تاریخ
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها