براساس نتایج نظرسنجی آنلاین برتریها؛

تخصص و تجربه با اهمیت ترین اولویت مردم برای نامزدان انتخابات شوراها است

تخصص و تجربه با اهمیت ترین اولویت مردم برای نامزدان انتخابات شوراها است نتایج یک افکارسنجی آنلاین درایرنا نشان داد: بااینکه بیش از 50  درصد مخاطبان از زمان ثبت نام داوطلبان ششمین دوره انتخابات شورای شهر ناآگاه هستند، اما از دید آنها « تخصص و تجربه » بعنوان با اهمیت ترین اولویت برای انتخاب کاندیداهای شوراها اعلام شده است.


ثبت نام انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا از روز ۲۰ اسفند ماه به صورت رسمی شروع شد. داوطلبان به مدت یک هفته فرصت دارند تا برای نام نویسی اقدام نمایند. در این راستا اداره کل پژوهش و بررسی های خبری افکار سنجی آنلاین هفته گذشته خودرا به موضوع برگزاری ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا اختصاص داد. پرسش های این نظرسنجی در ایام ۱۳ تا ۲۰ اسفند ماه جاری بر روی سایت ایرنا قرار گرفت و افزون بر ۲ هزار نفر در این نظرسنجی آنلاین شرکت کردند.
خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران "ایرنا" در افکار سنجی آنلاین خود از مخاطبانش خواست تا با اهمیت ترین خاصیت داوطلبان نامزدی شوراها را اعلام کنند. ۴۴.۳ درصد پاسخ گویان « تخصص و تجربه » را با اهمیت ترین خاصیت داوطلبان نامزدی شوراها می دانند. « داشتن مسئولیت اجتماعی» با ۲۴.۹ درصد، « شفافیت عملکرد مالی » با ۲۳.۳ درصد و « روحیه کار جمعی» با ۷.۵ درصد از دیگر خاصیت های نامزدی داوطلبان از طرف مخاطبان اعلام شده است.
در این نظرسنجی چهار سوال؛ ۱- با اهمیت ترین خاصیت داوطلبان نامزدی شوراها چه باید باشد ؟ ۲-مهمترین راه تقویت نهاد شوراها چیست ؟ ۳- با اهمیت ترین تاثیر انتخابات شوراها چیست ؟ و ۴- آیا از شروع ثبت نام داوطلبان انتخابات شورای شهر در ۲۰ اسفند اطلاع دارید؟ عنوان شد.
نتایج این افکارسنجی آنلاین نشان داد؛ ۴۳.۱ درصد پاسخ گویان «تقویت نقش مردم در اداره شهر و روستا» را با اهمیت ترین تاثیر انتخابات شوراها می دانند. « انتخاب مدیران شهری توسط مردم» با ۲۷.۴ درصد، « تعمیم دموکراسی در کشور » با ۱۵.۶ درصد و « تقویت رفتار مدنی شهروندان » با ۱۳.۹ درصد از دیگر تاثیرات انتخابات شوراها از طرف مخاطبان اعلام شده است.
در پاسخ به سوال « با اهمیت ترین راه تقویت نهاد شوراها چیست ؟ ۳۷.۳ درصد مخاطبان « شفاف سازی عملکرد شوراها » را با اهمیت ترین راه تقویت نهاد شوراها اعلام نمودند. « تمرکز بر تخصص گرایی در انتخاب اعضا » با ۳۲.۲ درصد، « حزبی شدن انتخابات » با ۱۶.۸ درصد و « افزایش حمایت های قانونی از شوراها » با ۱۳.۶ درصد در مراتب بعدی قرار گرفتند.
و در نهایت بر طبق داده های به دست آمده ؛ ۵۵.۶ درصد پاسخ گویان از زمان ثبت نام داوطلبان انتخابات شورای شهر در ۲۰ اسفند اظهار بی اطلاعی کردند و ۴۴.۳ درصد نیز بیان نمودند که از زمان ثبت نام اطلاع دارند.

سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) بمنظور اطلاع رسانی و کسب آرای عمومی در مورد موضوع ها و مسائل مختلف جامعه از روز ۲۹ مهرماه برنامه «افکارسنجی» آنلاین را برای اولین بار در تارنمای اصلی خود راه اندازی نمود.
ایرنا ضمن قدردانی از مشارکت مخاطبان در این رویکرد پژوهشی تا حالا توانسته دیدگاه ها و مطالبات عمومی را در ۱۹ نظرسنجی برگزار شده در مورد موضوعات مختلف همچون همه گیری کرونا، محدودیت های کرونا، خرید آنلاین و وضعیت بورس، خودرو، بازار مسکن، آلودگی هوا، افزایش نرخ ارز، ادامه محدودیت های کرونائی، هتک حرمت مسئولان، افزایش پهنای باند، انتخابات ۱۴۰۰، بازارهای مالی و انتخابات شوراها مطرح کند.


1399/12/20
18:09:07
0.0 / ۵
1038
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد تخصص و تجربه با اهمیت ترین اولویت مردم برای نامزدان انتخابات شوراها است
نظر شما در مورد تخصص و تجربه با اهمیت ترین اولویت مردم برای نامزدان انتخابات شوراها است
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها