سخنگوی كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دهم:

تضعیف مذاكرات وین هدف دشمن از انتشار صوت تقطیع شده ظریف است

تضعیف مذاكرات وین هدف دشمن از انتشار صوت تقطیع شده ظریف است به گزارش برتریها «محمدجواد جمالی نوبندگانی» سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دهم با اعلان اینکه دشمن به دنبال تخریب هر دو بخش نظامی و دیپلماتیک کشور است، اظهار داشت: دست پر ایران در مذاکرات وین سبب شده برای تخریب این مذاکرات، دشمن دست به انتشار فایل صوتی تقطیع شده بزند.


انتشار فایل صوتی تقطیع شده «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه کشورمان توسط یکی از رسانه های فارسی زبان خارج از کشور، موجب شروع موجی از حملات تخریبی مقابل سردار دیپلماسی کشور شده است. انتشار فایل صوتی که قرار بر انتشار آن حداقل در مقطع فعلی نبوده و در یک مصاحبه و گپ و گفت خصوصی برای تاریخ ضبط شده پرده توسط یک رسانه بدنام و دشمن ایران از اهداف این اقدام بر می دارد. اهدافی که با انتشار آن در سرخط رسانه های ضد انقلاب قرار گرفت که کوچکترین هدف آنها تجزیه ایران است.

ظریف این سخنان را برای فضای عمومی مطرح نکرده است و از جانب دیگر عملکرد حدود هشت ساله ظریف بعنوان سکاندار دستگاه سیاست خارجی کشور و عملکرد ۴۰ ساله او بعنوان دیپلمات مورد تایید نظام، نشان داده او همیشه حامی مواضع رسمی نظام بوده و به همین خاطر هم بدترین توهین ها و تهمت ها را از طرف ضد انقلاب و گروه های برانداز را تحمل کرده است.

در مورد انتشار فایل صوتی تقطیع شده وزیر امور خارجه ایران با «محمد جوادجمالی نوبندگی» سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دهم گفتگو کردیم.

نهادهای نظامی و دیپلماتیک کشور مکمل هم هستند

جمالی در پاسخ به این پرسش که آیا اختلاف نظر بین نهادهای مختلف امر بدیعی است که اشاره به آن، موجب شروع حملات گسترده به ظریف شده است، اظهار داشت: دستگاه سیاست خارجی و نهادهای نظامی مکمل هم هستند. به این معنا که پیشبرد اهداف نظام در حوزه دیپلماسی بدون قدرت نظامی و همراهی نهادهای نظامی و امنیتی امکان پذیر نیست. از طرف دیگر تحقق اهداف فقط با قدرت نظامی و میدان نبرد هم امکان پذیر نیست. دستاوردهای نظامی در میدان نبرد باید توسط دیپلمات ها در عرصه سیاسی به خروجی نهایی برسد.

وی با تاکید بر این مسئله که در کشورهای دیگر هم ممکنست بین نهادهای مختلف نظرات متفاوت وجود داشته باشد، اظهار داشت: این امر نباید موجب شود که ما نهادهای خودرا تضعیف نماییم. دشمن و گروه های معاند به دنبال تخریب نهادهای نظامی و دستگاه سیاست خارجی کشور هستند. یعنی نباید در طراحی دشمن قرار بگیریم. برای دشمن فرقی بین ظریف و شهید سردار سلیمانی وجود ندارد و ضد انقلاب به دنبال تضعیف هر دو عرضه نظامی و سیاسی است.

این نماینده مجلس دهم با اشاره به تجربه دفاع مقدس در همکاری نهادهای نظامی و سیاسی، اظهار داشت: در دفاع مقدس همکاری بخش بخش نظامی کشور و دستگاه سیاست خارجی موجب شد که سازمان ملل صدام را بعنوان شروع کننده و متجاوزمطرح کند. در زمینه محور مقاومت هم دستاوردهای کشور با همکاری همه نهادها اتفاق افتاده و نظرات متفاوت پیش از تصمیم گیری نهایی بوده و وقتی تصیمیم ستاندن می شد همه تلاش می کردند آن تصمیم را عملیاتی کنند.

تضعیف مذاکرات وین هدف دشمن از برجسته کردن برخی محورهای فایل صوتی است

وی با اعلان اینکه منتشر کردن این صوت توسط رسانه بدنام وابسته به سعودی ها مشکوک است، اظهار داشت: این صوت چون برای تاریخ و انتشار در سال های آتی ضبط شده بود نباید منتشر می شد مسئولان باید دراین زمینه مراقبت می کردند. ولی حالا که به هر علتی انتشار یافته نباید سبب ابزار تسویه حساب های سیاسی و قربانی کردن منافع ملی شود. اساسا هدف این رسانه ها از بین بردن ظرفیت کشور در هر دو حوزه نظامی و سیاسی است.

وی با اعلان اینکه دست پر ایران در مذاکرات وین مخالفان نظام را به وحشت انداخته است، افزود: یکی از اهداف انتشار این صوت ضربه زدن به مذاکرات وین است. چونکه ایران با دست پر وارد این مذاکرات شده و پیشرفت هایی هم حاصل شده است. بدین سبب مخالفان نظام و قدرت دیپلماتیک کشور به دنبال تضعیف این مذاکرت هستند و برای این هدف راهی بهتر از تضعیف وزیر امور خارجه وجود ندارد.

وی هدف دیگر را دلسرد کردن مردم دانست و اظهار داشت: دشمن با ایجاد شکاف بین مردم و مسئولان به دنبال دلسرد کردن جامعه از شرکت در انتخابات ریاست جمهوری است. چونکه مشارکت حداکثری مردم شکست سنگینی برای همه تلاش ها و تبلیغات ضد انقلاب و رسانه های بدنام این جریان است.
سخنگوی دولت از دستور رئیس جمهوری به وزارت اطلاعات برای شناسایی عوامل انتشار فایل صوتی گفت و گوی وزیر امور خارجه آگاهی داد و اظهار داشت: این ربایش اسناد توطئه ای مقابل دولت، نظام، انسجام داخلی، نهادهای کارآمد و سرافراز ما در میدان ها و همین طور توطئه ای مقابل منافع ملی ماست.
علی ربیعی روز سه شنبه در نشست خبری با اشاره به انتشار فایل صوتی صحبت های وزیر امور خارجه و حواشی آن اظهار داشت: این فایل صوتی توسط تلویزیون کینه توز که با دلارهای نفتی اداره می شود و از روز تاسیس طرفدار سرسخت رنج و تهدید مردم ایران بوده است، انتشار یافت، این امر نشانگر توطئه آمیز بودن ربایش و پخش گزینشی این مصاحبه است.
وی اضافه کرد: رئیس جمهور به وزارت اطلاعات دستور دادند عوامل توطئه را شناسایی کنند، این ربایش اسناد توطئه ای مقابل دولت، نظام، انسجام داخلی، نهادهای کارآمد و سرافراز ما در میدان ها و همین طور توطئه ای مقابل منافع ملی ماست.
سخنگوی دولت با اعلان اینکه ما منتظر خواهیم بود آقای ظریف به ایران بازگردد و ایشان حتما توضیحات لازم درباب سوء برداشت ها را ارائه می کند، اظهار نمود: این فایل در حقیقت برش های گزینشی از یک گفت وگویی بسیار طولانی است که با جهت گیری های شیطنت آمیز مختلف منتشر گردید.منبع:

1400/02/07
18:32:31
5.0 / 5
468
تگهای خبر: شركت , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها