شلوغی مراكز سلامت خود كانون كروناست

شلوغی مراكز سلامت خود كانون كروناست حالا در بعضی از مراکز جامع سلامت به سبب مراجعه افراد به این علت که نام آنها برای تزریق واکسن اعلام نشده و زودتر به مراکز مراجعه می کنند، شاهد شلوغی مراکز جامع سلامت هستیم که این شلوغی می تواند بعنوان یک کانون کرونا عمل کند.


خبرگزاری ایلنا در گفت و گو با علیرضا زالی انجام داد که در ادامه می خوانیم: «علیرضا زالی» فرمانده ستاد عملیات مبارزه با کرونا کلانشهر تهران در گفت و گو با خبرنگار ایلنا در پاسخ به پرسشی درباره سردرگمی افراد بالای ۸۰ سال در مراجعه به مراکز سلامت بمنظور دریافت واکسن کرونا اظهار داشت: سازوکار واکسیناسیون در تهران مانند سایر استانها است و تابع مصوبات ستاد ملی کرونا هستیم.
او افزود: در مورد افراد بالای ۸۰ سال آنچه که به دانشگاه های علوم پزشکی همچون در تهران ابلاغ گردیده، بدین صورت است که افرادی که پرونده الکترونیک دارند، اطلاعات آنها در سامانه سیب ثبت شده است و مراقب سلامت بر طبق مطالعاتی که صورت خواهد گرفت به افراد اعلام و بر طبق محل جغرافیایی واکسیناسیون آنها انجام می شود.
زالی در مورد افرادی که نام آنها در پرونده الکترونیک نیست، اظهار داشت: این افراد می توانند به سامانه salamat. gov. ir مراجعه کنند و آن هایی که نتوانستند نام خودرا در این سامانه ثبت کنند، با لکه گیری هایی که انجام می شود، واکسیناسیون آنها نیز انجام می شود.
فرمانده ستاد عملیات مبارزه با کرونا کلانشهر تهران با تاکید بر اینکه سهیمه افراد بالای ۸۰ سال ثابت است، اظهار داشت: سهمیه این افراد به کسی داده نمی گردد و تا زمانی که واکسیناسیون این گروه سنی به انتها نرسد، واکسیناسیون به سایر گروه ها تسری پیدا نمی نماید.
او با اشاره به ارسال نامه ای به ستاد کرونا بمنظور تسهیل در دریافت اطلاعات افراد جهت واکسیناسیون اظهار داشت: نامه ای را برای سازمان هدفمندی یارانه ها نوشتیم تا اطلاعات تمام گروه های سنی خصوصاً افراد بالای ۶۵ سال را در اختیار ما قرار دهند و بر طبق آن همکاران ما در حوزه بهداشت دانشگاه های علوم پزشکی فهرست تمام افراد را بر طبق گروه سنی و کد ملی مرتب سازی کنند تا دیگر حتی اگر نام کسی در سامانه سیب ثبت نشده باشد، اطلاعات از این طریق بطور کامل در دسترس قرار گیرد تا بتوانند واکسیناسیون را انجام دهند.
زالی اضافه کرد: توافقی بین وزارت بهداشت و سازمان ثبت احوال نیز در حال شکل گیری است تا اطلاعات گروه هایی از افراد و با اولویت افراد مسن تر که اطلاعات آنها در سامانه سیب ثبت نشده است با حفظ محرمانگی و رعایت چارچوب های اخلاقی در اختیار وزارت بهداشت قرار گیرد.
او اشاره کرد: بدین سبب افرادی که بالای ۸۰ سال هستند و اطلاعات آنها در سامانه سیب ثبت شده، مشکلی ندارند و مراقب سلامت برای تزریق واکسن به آنها اطلاع می دهد و اساسا نیازی به مراجعه ندارند.
زالی با اشاره به مراجعه برخی به مراکز جامع سلامت اظهار داشت: حالا در بعضی از مراکز جامع سلامت به سبب مراحعه افراد به این علت که نام آنها برای تزریق واکسن اعلام نشده و زودتر به مراکز مراجعه می کنند، شاهد شلوغی مراکز جامع سلامت هستیم که این شلوغی می تواند بعنوان یک کانون کرونا عمل کند.
فرمانده ستاد عملیات مبارزه با کرونا کلانشهر تهران اشاره کرد: با توجه به این که بوسیله هدفمندی یارانه ها در حال دریافت اطلاعات کل سالمندان شهر و استان تهران هستیم، طبیعتا فهرست ما به قطعیت می رسد و پس از قطعیت فهرست می توانیم همه را تحت پوشش واکسن قرار دهیم.


1400/02/16
17:57:53
5.0 / 5
471
تگهای خبر: دانش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها