جریمه باردیگر روسیه برای توییتر

جریمه باردیگر روسیه برای توییتر برتریها: رگولاتور ارتباطات روسیه به دنبال وضع 24 میلیون روبل (321 هزار و 586 دلار) جریمه برای توییتر به سبب عدم حذف محتوای ممنوع در روسیه است.به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، رگولاتور ارتباطات دولتی روسیه (روس کومنادزور) هفته گذشته اعلام نمود که توییتر در عمل به درخواست روسیه برای حذف محتوای مجرمانه به سرعت عمل نکرده و برای انجام چنین کاری تعلل کرده است. کندی سرعت دسترسی به توییتر تا ۱۵ ماه مه بعنوان یک اقدام تنبیهی تمدید گردید.

خبرگزاری تاس اعلام نمود شش گزارش مربوط به توییتر درباب کوتاهی در حذف محتوای مجرمانه که هر کدام جریمه احتمالی حداکثر چهار میلیون روبل را دارد، در دادگاهی در مسکو ثبت شده است. هیچ تاریخی برای رسیدگی به موارد مذکور تعیین نشده است.

دادگاهی در آوریل بر سر این اتهامات که در حذف محتوای مجرمانه اهمال نموده است، سه جریمه جداگانه مقابل توییتر صادر کرد که مجموعا به ۸.۹ میلیون روبل بالغ شدند.

روس کومنادزور اعلام نمود از توییتر می خواهد محتوای مجرمانه ای که حاوی هرزه نگاری کودکان، اطلاعات مربوط به استفاده از مواد مخدر و تشویق خردسال برای ارتکاب خودکشی است را حذف کند. توییتر تکذیب کرده که پلت فرم این شبکه اجتماعی برای ترویج رفتارهای غیر قانونی مورد استفاده قرار می گیرد و اعلام نموده است که در سیاست این شرکت برای سو استفاده از کودکان هیچ اغماضی وجود ندارد و ترویج خودکشی یا خودزنی ممنوعست.

روسیه در ماههای اخیر گام هایی را برداشته است تا کنترل بیشتری روی فعالیت پلت فرم های شبکه اجتماعی و شرکت های فناوری خارجی اعمال نماید. مقامات روسیه از گوگل، فیسبوک و سایر شرکت های فناوری به سبب کوتاهی در حذف پست هایی که کودکان را به شرکت در اعتراضات غیرقانونی تشویق می کنند، شکایت کرده اند. این پرونده ها در فوریه بعد از اعتراضات سراسری به زندانی شدن الکسی ناوالنی که منتقد برجسته ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه است، گشوده شدند.

بر اساس گزارش رویترز، اپل نیز هفته گذشته به سبب سو استفاده از موقعیت برتر خود در بازار اپلیکیشن های موبایل ۱۲ میلیون دلار جریمه شد.

منبع:

1400/02/18
22:45:08
5.0 / ۵
921
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد جریمه باردیگر روسیه برای توییتر
نظر شما در مورد جریمه باردیگر روسیه برای توییتر
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها