فعالیت طالبان در یوتیوب ممنوع گردید

فعالیت طالبان در یوتیوب ممنوع گردید برتریها: سایت ویدیویی یوتیوب گوگل اعلام نمود حساب هایی که تصور می رود متعلق به طالبان بوده و توسط این گروه اداره می شود، ممنوع می شوند.به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، بعد از خروج آخرین نیروهای نظامی باقی مانده آمریکا از افغانستان در ماه گذشته، پیشروی نیروهای طالبان و تصرف مناطق از طرف آنها سرعت گرفت. نیروهای طالبان روز یکشنبه وارد کابل شدند. بازگشت آنها نگرانیها نسبت به سرکوب آزادی بیان و حقوق بشر به ویژه حقوق بانوان را برانگیخته و همین طور نگرانیهایی را درباره تبدیل شدن باردیگر افغانستان به کانون تروریسم جهانی را به دنبال داشته است. در این بین، شرکتهای شبکه اجتماعی آمریکایی تلاش می کنند مقررات خودرا درباره این گروه را به شکل علنی روشن کنند.

روزنامه فایننشیال تایمز در گزارشی اعلام نمود سرویس پیامرسان واتساپ فیسبوک خط کمک شکایتها که توسط طالبان بعد از به دست گرفتن کنترل کابل راه اندازی شده بود را مسدود کرده است.

سخنگوی واتساپ در این زمینه اظهارنظر نکرد اما اظهار داشت: این سرویس پیامرسان در امتداد قوانین تحریمهای آمریکا، موظف به ممنوع کردن حساب هایی است که بنظر می رسد خودرا حساب های رسمی طالبان معرفی می کنند.

شماره رسیدگی به شکایت که یک خط تماس اضطراری برای شهروندان افغان بمنظور گزارش خشونت، غارت یا مشکلات دیگر بود روز سه شنبه به همراه سایر کانالهای طالبان توسط فیسبوک بسته شد.

فیس بوک روز دوشنبه اعلام نمود طالبان را یک گروه تروریستی می شناسد و فعالیت این گروه و محتوای حمایت کننده از آنرا در پلتفرمهایش ممنوع می کند.

بر اساس گزارش رویترز، یوتیوب روز دوشنبه درباره ممنوع کردن طالبان حاضر نشده بود اظهارنظر کند.

منبع:

1400/05/27
14:57:45
5.0 / 5
316
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها