سال تحصیلی با نسخه جدید شاد شروع می شود

سال تحصیلی با نسخه جدید شاد شروع می شود به گزارش برتریها سرپرست وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه سال جاری هم سال تحصیلی را با شاد آغاز می نماییم، اظهار داشت: امکان دارد مدارس کم جمعیت در مناطق دوردستی که به برخی از امکانات دسترسی ندارند، حضوری باشد، اما بیشتر از ۶۰ درصد دانش آموزان، مهر را با شاد آغاز می کنند.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، در این مراسم که مهدی اخوان بهابادی- مدیرعامل همراه اول، علیرضا کاظمی -سرپرست وزارت آموزش و پرورش و تعدادی از مدیران ارشد همراه اول و وزارت آموزش و پرورش حضور داشتند، مدیرعامل همراه اول گزارش کاملی از شروع به کار این شبکه و پیشرفت های آن طی دو سال گذشته عرضه و نحوه مانیتورینگ بخش های مختلف شاد را توضیح داد.
اخوان بهابادی در جریان این بازدید و در آستانه سال تحصیلی جدید مژده «رایگان» بودن اینترنت همراه اول برای کاربران «شاد» را داد و اظهار نمود: همینطور سیمکارت های لازم برای دانش آموزان تدارک دیده شده تا در صورت نیاز و نظر والدین با محدودیت های تعیین شده توسط والدین، در اختیار آنان قرار گیرد.
مدیرعامل همراه اول اشاره ای به نسخه جدید پلت فرم شاد که همزمان با شروع سال تحصیلی جدید در اختیار دانش آموزان و معلمان قرار می گیرد، داشت و اظهار داشت: طبیعتا چون توسعه این پلت فرم کاری نو و بدون سابقه قبلی در کشور بود، ابتدای امر با نواقصی همراه بود که تکمیل شد و در نسخه جدید برای سال تحصیلی پیش رو، پیشبینی می نماییم این نرم افزار با کیفیتی خیلی خوب پاسخگوی نیازهای دانش آموزان و معلمان باشد.
او همینطور برای اولین بار خبر از احتمال مشارکت شرکت ها و بخش خصوصی فعال در حوزه آموزش و پرورش در این پلت فرم داد و اذعان کرد: در صورتی که امروز شورای عالی فضای مجازی این مورد را تصویب کند، میتوان گفت یکی از اتفاقات خوب شکل خواهد گرفت؛ به این صورت که این شرکت ها می توانند خدمات خویش را برپایه سیاست هایی که توسط وزارت آموزش و پرورش وضع می شود روی بستر شاد بعنوان پلت فرم مادر قرار دهند که در نهایت تحول جدی در حوزه خدمات شاد را به ارمغان خواهد آورد.
علیرضا کاظمی- سرپرست آموزش و پرورش در بازدید از مرکز مانیتورینگ پلت فرم شاد در ساختمان همراه اول، با اشاره به اینکه در آستانه شروع سال تحصیلی و بازگشایی تدریجی مدارس، فرصتی فراهم گردید که در جریان فرایند شبکه شاد قرار بگیریم، اظهار داشت: این شبکه سال قبل به کمک آموزش و پرورش آمد و یکی از بزرگ ترین دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی را تولید کرد و به واسطه آن، آموزش در دوران کرونا، استمرار پیدا کرد. البته طبیعی است که یک سری مشکلات در این حوزه وجود داشت.
وی با اشاره به اینکه سال جاری هم سال تحصیلی را با شاد آغاز می نماییم، اضافه کرد: امکان دارد مدارس کم جمعیت در مناطق دوردستی که زیر پوشش فضای مجازی نیستند یا به برخی از امکانات دسترسی ندارند، حضوری باشد، اما بیشتر از ۶۰ درصد دانش آموزان، مهر را با شاد آغاز می کنند. ظرفیت های فوق العاده ای بوجود آمده و نسخه ای که مقرر است پیش از شروع سال تحصیلی رونمایی شود، ظرفیت های متفاوت تری دارد و می تواند جذابیت های بیشتری برای دانش آموزان ایجاد نماید.
سرپرست وزارت آموزش و پرورش با تکیه بر دسترسی دانش آموزان به فضای امن اطلاعات در فضای مجازی با استفاده از شاد، بیان نمود: با اقدامات انجام شده، هم قابلیت های خوبی برای معلمان بوجود آمده که بتوانند از تجربیات معلمان سرآمد استفاده کنند و هم معلمان سراسر کشور، توانمندی های خویش را به کل جامعه عرضه کنند. یکی از رویکردهایی که می تواند به توسعه عدالت آموزشی کمک نماید همین است که ما زمینه دسترسی دانش آموزان را به آموزش برتر و با کیفیت و مناسب آماده نماییم. امروز دانش آموز محروم ترین استان ما در اقصی نقاط کشور به بهترین تدریس ها دسترسی دارد و هیچ چیز بهتر از این کار برای دسترسی به فرصت آموزش تحصیلی برابر نیست.
کاظمی افزود: علاوه بر این، اقدامات بسیار زیادی انجام می دهیم که ضریب نفوذ بهره برداری دانش آموزان را در حوزه شاد هم با تهیه تبلت و دستگاههای متناسب و هم با ایجاد زیرساخت های فناورانه در اقصی نقاط کشور فراهم نماییم. امکان دارد بخشی از کشور زیر پوشش شبکه ملی اطلاعات نباشد و یا اگر هست، کیفیت و سرعت مناسبی ندارد. بدین منظور جلساتی با وزیر ارتباطات داشتیم و قول های مناسبی دادند و در شورایعالی فضای مجازی هم مبحث در دستور کار است. امروز نخستین دستور کار شورایعالی فضای مجازی، شبکه شاد است.
وی درباره تسهیلات مجانی آموزش مدارس در سال جدید توضیح داد: یکی از اتفاقات خوبی که سال قبل افتاد، استفاده از اینترنت مجانی برای معلمان و دانش آموزانی که از این پلت فرم استفاده می نمایند بود. سال جاری هم علیرغم این که وزارت ارتباطات تحت فشار قرار گرفته بود و هنوز هم مطالبات همراه اول پرداخت نشده، اما آقای زارع پور و مسئولان همراه اول تدبیر لازم را صورت دادند که استفاده از شبکه شاد، سال جاری هم برای دانش آموزان، معلمان و خانواده ها مجانی باشد.
سرپرست وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: ما نمی توانیم به گذشته برگردیم، آموزش در فضای مجازی و شاد و مسیری که دنبال می نماییم، بخشی از فرایند آموزش است. حتی اگر مدارس با از بین رفتن کرونا، به صورت کامل حضوری شود، مجموعه پلت فرم شاد بعنوان بخشی از فعالیتهای آموزشی وزارت آموزش و پرورش که یا جنبه مکمل دارد، یا مقوم و یا اصلی، ادامه خواهد داشت و شبکه شاد حتی در حالت عادی هم جزئی از ارکان تعلیم و تربیت است.
منبع:

1400/06/24
14:22:07
5.0 / 5
273
تگهای خبر: اینترنت , تولید , خدمات , دانش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها